Klasa 2b wraz z Paniami: Olą Gąsiorczyk i Pauliną Woźniak przygotowała Akademię z okazji Święta Niepodległości. W tym ważnym dla naszej społeczności dniu ucziowie wystąpili przed zaproszaonymi na uroczystości gośćmi: Panią Dyrektor, gronem pedagogicznym, rodzicami oraz kolegami z pionu 1-3.

Uczniowie wykazali się talentem aktorskim oraz muzycznym: zagrali na dzwonkach, śpiewali i tańczyli. Takie święta skłaniają do refleksji, dumy z przynalżności narodowej oraz uczą szacunku do spraw codziennych i ważnych. Dzięki nim poszerzamy wiedzę historyczną.  Nasi uczniowie potwierdzili to głośnymi słowami: „Nie poddamy się!", „Będziemy walczyć!". „Polska będzie wolna",

„Zwyciężymy!". Jak również piosenką: „Jesteśmy Polką i Polakiem; Kochamy Polskę z całych sił".

Wydarzenie zakończyła pieśń: „Niech żyje Polska, niepodległa biało-czerwona".

Dziękujemy aktorom oraz ich opiekunom za przygotowanie uroczystości.