Nasza szkoła jest niezwykła. 3 listopada 2021 roku przenieśliśmy się w czasie. W jednej chwili znaleźliśmy się w czasach PRL-u. Nasz dzień rozpoczął się od tradycyjnego apelu oraz sprawdzenia higieny naszych uczniów. Oprócz tradycyjnych lekcji, które mamy również obecnie w planie, mieliśmy ZPT czyli zajęcia praktyczno techniczne. Podczas tej lekcji dziewczynki wyszywały wisienki na płótnie, a chłopcy przybijali gwoździe do drewnianych desek. Nasze przerwy również nie przypominały tych obecnych. Uczniowie w parach spacerowali po korytarzach, jedząc kanapki zapakowane w papier lub gazetę. Wszystkie oceny wpisywane były w tradycyjne "dzienniczki uczniów" i oczywiście musiały być podpisane przez rodziców. Pomimo, iż była to wspaniała lekcja historii, cieszymy się, że żyjemy w obecnych czasach i mamy tak wiele możliwości poznawania, doświadczania oraz nauki w ciekawy i różnorodny sposób.