W naszej szkole odbyła się, przygotowana dla uczniów szkoły podstawowej, akademia upamiętniająca kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, .

W trakcie części oficjalnej uczniowie przedstawili prezentacje filmowe zawierające m. in. krótki rys historyczny dotyczący genezy przywołanych wydarzeń.

W części artystycznej akademii zaprezentowano poetyckie przedstawienie, przeplatane klasycznymi piosenkami “Wojenko, wojenko”, “Rozkwitały pęki białych róż”, “Marsz pierwszej brygady” oraz “Szara piechota”.

Szkolny chór zaśpiewał “Biały Krzyż” i “Piechotę” oraz uwspółcześnił swój repertuar wykonaniem utworu Krzysztofa Zalewskiego pt. “Kurier” z filmu W. Pasikowskiego pod tym samym tytułem.

Całość dopełnił występ szkolnej pianistki Tiny, która zagrała utwory Fryderyka Chopina.