5 grudnia 2019 r. odbyła się gala finałowa II Międzyszkolnego Konkursu Artystyczno-Językowego „Spaß-Fun-Diversión”. Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego oddział Katowice. Inicjatorem konkursu jest mgr Małgorzata Bubik.

Konkurs „Spaß-Fun-Diversión” składa się z czterech odrębnych modułów skierowanych do różnych grup wiekowych: "Zając, jajko i co więcej", "Ach te wakacje" i "Nie tylko bombka i choinka" były skierowane do uczniów szkoły podstawowej. "Języki obce - po co? na co? dlaczego?" był skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Wszystkie nadesłane prace były oceniane przez komisję. Pięcioro uczniów, którzy uzyskało największą liczbę punktów, otrzymało zaproszenie na galę finałową. Prywatną Szkołę Podstawową „Szkoła Jak Dom” reprezentowało troje Naszych Uczniów po opieką mgr Marzeny Blachy.

• W konkursie „Zając, jajko i co więcej?” kategoria 1-3 szkoły podstawowej: Emilia R. – klasa 4B
  • W konkursie „Nie tylko bombka i choinka” kategoria 1-3 szkoły podstawowej: Paulina M. – klasa 2B oraz Wiktor Ż. – klasa 1A

28 uczniów z 17 różnych szkół województwa śląskiego przedstawiało swoje prace konkursowe przed sześcioosobową komisją. Swoją obecnością zaszczycił nas Konsul Honorowy Republiki Federalnej Niemiec Pan Doktor Marcin Tyslik oraz przewodniczący oddziału DFK Katowice Pan Eugeniusz Nagel. W komisji konkursowej zasiedli również: Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Rudzie Śląskiej Pani Anna Wlaszczyk, Pani Małgorzata Andrysiak nauczycielka plastyki, Pani Joanna Stebel nauczycielka języka angielskiego, niemieckiego oraz hiszpańskiego i Pan Daniel Szeja nauczyciel języka niemieckiego.

Zarówno prace jak i prezentacje uczniów były bardzo kreatywne.

Z przyjemnością ogłaszamy, że zwycięzcą konkursu „Spaß-Fun-Diversión” została Nasza Uczennica, Paulina M. z klasy 2B.

Wszystkim uczestnikom, finalistom, zwycięzcom i ich opiekunom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Życzymy dużo kreatywności, radości w nauce języków obcych i dalszych sukcesów. Dziękujemy również wspaniałej komisji i sponsorom konkursu: Mniejszości Niemieckiej, Polskiemu Stowarzyszeniu Nauczycieli Języka Niemieckiego, Zespołowi Szkół Prywatnych, Instytutowi Austriackiemu i wydawnictwu Klett.

Do zobaczenia w następnej edycji!