Każdy pierwszoklasista z niecierpliwością oczekiwał tego dnia. Przez dwa tygodnie uczniowie z klas 1a i 1b pilnie powtarzali swoje wiersze oraz ćwiczyli piosenki. 18 października wszyscy wystrojoneni w strój galowy, wypatrywali swoich rodziców, którzy przybyli do szkolnej auli.

Gdy pojawiła sie pani dyrektor szkoły mgr Jolanta Kałuża, rozpoczęła się uroczystość. Dzieci śpiewały w języku polskim i angielskim oraz recytowały wiersze. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i szkolnego nadszedł moment złożenia ślubowania oraz pasowania na ucznia "Szkoły jak Dom". Na zakończenie uroczystości dzieci zatańczyły taniec "Chocolate".
Występ uczniów bardzo sie podobał a publiczność nagrodziła młodych aktorów gromkimi brawami. Na pamiątkę tego dnia uczniowie otrzymali od pani dyrektor czapki z logo naszej szkoły. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, aby pobyt w szkole i nauka były dla Was piękną przygodą.