Wśród licznych aktrakcji, jakie spotykają nas na Zielonej Szkole mamy również wycieczki. Jedną z nich był wyjazd do Fortu Gerarda. Jest to miejsce, gdzie nasze pierwszaki oraz wychowawcy mogli przenieść się w czasie i na własnej skórze poczuć smak wojskowej służby. W czasie marszu po terenie i wnętrzach fortu poznaliśmy jego historię, przechodząc jednocześnie kilka prób, które sprawdzały, czy nadajemy się do wojskowej służby.

Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego. Nasi mali turyści mogli tam podziwiać świat przyrody – roślin i zwierząt wyspy Wolin. Po tych atrakcjach przyszedł czas na odpoczynek nad pięknym Jeziorkiem Turkusowym.

Ostatnim punktem naszej wycieczki był Trzęsacz. Multimedialne Muzeum Na Klifie to miejsce, w którym nasi uczniowie poznali historię kościoła w Trzęsaczu. Najbardziej podobało nam się to, że została ona przedstawiona przy użyciu nowoczesnych technologii. Wykorzystano tu światło, dźwięk, obraz oraz multimedia. Nowoczesne techniki umożliwiły przedstawienie historii ruin kościoła oraz znaczenie 15 południka, na którym ulokowany jest Trzęsacz.

Wszyscy wrócili pełni wrażeń i zaraz po kolacji szybko zasnęli ciekawi, co spotka ich następnego dnia.