Wszystko co dobre, szybko się kończy, lecz w tym przypadku koniec oznacza również początek! Zamknięcie drugiego semestru z Little Bit Academy jest bowiem równoznaczne z publikacją projektu. I choć do końca roku zostało jeszcze kilka dni, to już teraz chcieliśmy się z Państwem podzielić naszym krótkim podsumowaniem.

To był dla nas debiutancki rok oraz premiera nasze autorskiego programu. Poza scenariuszem udało nam się stworzyć dobry nastój na zajęciach. Atmosfera jest dla nas szczególnie ważna, ponieważ sprzyja kreatywności i swobodnej komunikacji. Pierwszy semestr „how to” zawierał takie tematy jak: podstawy programowania, język skryptowy HTML, podstawy grafiki, naming czy projektowanie zgodne z design thinking. Drugi semestr “create” zaowocował kilkoma projektami, które jeszcze oczekują na publikację. Scenariusze, postaci, logotypy, teksty, zasady gry, programowanie w silniku, to wszystko jest dziełem naszych uczniów.

W kolejności alfabetycznej pierwszym z nich jest projekt teamu Candy Portal, który stworzył grę Candy Attack. Pan Marchewka broni Dyniowej Planety przed cukierkowymi najeźdźcami z kosmosu. Gra stworzona na silniku Construct 2 czeka na swoją publikację (ostatnie szlify przed nami). W teamie Maja, Ola, Dawid, Karol i Mateusz.

Jak przystało na profesjonalistów przed premierą, puszczamy w obieg kilka screenów z gry.

Kolejny projekt to Próchnica Strikes Back, teamu Charging Company, do którego należą Maja, Pola, Pola, Bartek, Janek, Paweł, Piotrek, Witek, Wojtek. Team CC stworzył samodzielnie (przy wsparciu mentorów Dominiki i Dawida) stronę internetową, na której opisuje swoją grę www.chargingcompany.pl. Jest to akcja skierowana przeciwko próchnicy. Premiera już wkrótce.

Gratulacje należą się również Junior Animators, grupie international wspieranej przez mentorów Szymona i Monikę,  która zajęła się tematem ginących gatunków zwierząt. W ich grze Animal Parkour sytuacja się odwraca: kłusownik wpada we własna sidła, a nasz bohater (Saola Wietnamska) musi go złapać. Premiera na kolejnych zajęciach.

Podczas zajęć widoczne jest jak każda grupa ze sobą współpracuje i buduje pozytywne relacje. Każdy ma swoje zadanie do wykonania. Dzięki temu graficy współpracują z programistami i każdy ma szansę poznać pracę innych. Na niektórych zajęciach wprowadziliśmy rolę project managera i art directora, którzy zarządzali projektem. Było przy tym dużo dobrej zabawy, a grupa mogła doświadczyć, na czym polega zarządzanie i rozwiązywanie problemów.

W przyszłym roku szkolnym Little Bit Academy kontynuuje prowadzenie zajęć. Tymczasem chcielibyśmy podziękować Państwu za zaufanie i życzyć udanych wakacji.

W imieniu
LBA Team