W naszej szkole już po raz X został zorganizowany Międzyszkolny Konkurs Piosenki Europejskiej „Śpiewać każdy może…”. Współorganizatorem konkursu było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego oddział Katowice, którego prezesem jest Pani Małgorzata Bubik - nauczycielka naszej szkoły. W tym roku festiwal odbył się 7 czerwca.

Siedmioosobowe jury oceniało piosenki śpiewane w językach angielski, niemieckim i hiszpańskim. Zaprezentowane utwory oceniane były w trzech kategoriach: poprawność językowa, odtworzenie melodii i wrażenie artystyczne. Poziom zaprezentowany przez wykonawców był bardzo wysoki. Publiczność z uwagą wysłuchała wszystkich występów.

Spośród uczniów szkół podstawowych najwyższe noty otrzymali:

I miejsce: Rafał Winiarski „80 Milionen”
II miejsce: Maciej Kościelny „Treat you better”
III miejsce: Silvia Memeo „Champagne supernova”

Wśród gimnazjalistów najlepsi okazali się:

I miejsce: Jakub Chrzan „Where did you Steep last night”
II miejsce: Wiktoria Rzepka„Hallelujah”
III miejsce: Bartłomiej Świtacz „Georgia”

Laureaci otrzymali wartościowe nagrody rzeczowe ufundowane przez Panią Dyrektor Jolantę Kałużę. Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono upominki.

Poza częścią konkursową uczniowie klas piątych Prywatnej Szkoły Podstawowej „Szkoła jak Dom” zaśpiewali piosenkę „Fideldidu” w języku niemieckim, klasy szóste natomiast utwór „El mismo sol” w języku hiszpańskim. Następnie uczniowie z Complex of Silesian International Schools popisali się w utworach „My song” i „Words don’t come easy”. Na zakończenie konkursu wystąpił również zespół „No idea”, który zaprezentował utwory: “Have you ever seen the rain” i „My angel”.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!