Spotkanie z grą, która staje się coraz popularniejsza nie tylko w Europie, już za nami. W ostatnim dniu stycznia uczniowie naszych szkół mieli okazję posłuchać historii petanki, poznać ją jeszcze lepiej i aktywnie uczestniczyć w grze z wybitnymi trenerami i wieloletnimi zawodnikami.

Założyciel i kierownik sekcji Petanque przy stowarzyszeniu Dom Miasta Saint-Etienne w Katowicach Pan Maciej Żłobiński oraz wieloletni zawodnik Pan Andrzej Munikowski z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali grę, jej technikę, zasady oraz nieocenione walory.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli najpierw w rozgrzewce, później w uczeniu się techniki gry, a następnie w turniejach klasowych, z których wyłoniono najlepsze triplety.

Ostatecznie zwycięzcy z poszczególnych klas przeszli do turnieju finałowego, w którym mogliśmy oglądać nie tylko uczniów, ale również pełnego zapału nauczyciela Pana Michała Skowrońskiego. Gratulujemy!

Dziękujemy serdecznie zarówno wszystkim uczniom za dobrą zabawę, jak również nauczycielom za pomoc w przeprowadzeniu turnieju.

Nauczyciele wychowania fizycznego