4 grudnia 2018 roku uczniowie klas 6a i 6b uczestniczyli w bardzo ciekawym spotkaniu z doktorem fizyki Uniwersytetu Śląskiego. Spotkanie to miało formę warsztatów i odbyło się w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie. Tematem zajęć było omówienie podstawowych pojęć z zakresu elektrostatyki. W trakcie dyskusji wykładowcy z uczniami miały miejsce pasjonujące i pełne wrażeń doświadczenia. Na zakończenie warsztatów każdy uczeń miał okazję wziąć udział w eksperymencie, który najbardziej go zainteresował. Serdecznie dziękujemy „naszej klasowej mamie” – Pani Magdzie za zaproszenie na zajęcia i z niecierpliwością czekamy na kolejne tak pasjonujące spotkanie.