W PSP ”Szkoła jak Dom” jak co roku ruszyła Wielka Liga Czytelników. Celem organizatorów ogólnopolskiego projektu jest promocja czytelnictwa, w tym rodzinnego czytania. W zgłoszeniu uczestnictwa w projekcie napisano, że „Czytanie książek to wspaniała, efektywna i na dodatek bezpłatna metoda rozwoju młodego człowieka, a chwile spędzone z dzieckiem na czytaniu czy dyskusji o treści książki znakomicie wpływają na relacje rodzinne”.  W naszej szkole do tej pory zgłosiło się do projektu piętnaścioro uczniów, którzy rozwiązali już po kilka testów. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie. W etapie szkolnym do 25 stycznia należy przeczytać sześć wybranych przez koordynatora lektur i rozwiązać sześć testów.  Życzymy udanej lektury!