Wielki sukces naszych uczniów.

15 maja w Konsulacie Generalnym RFN we Wrocławiu odbył się finał projektu „Deutsch-Land, czyli wędrówka po landach". W finale znalazło się pięć trzyosobowych drużyn z całego Śląska, które wcześniej wygrały eliminacje w szkołach zlokalizowanych na terenie naszej aglomeracji. Nasza szkołę reprezentowali uczniowie klas 7 – Nina Michaels, Eryk Spyra i Jan Śliwiński, którzy kilka tygodni wcześniej okazali się bezkonkurencyjni w eliminacjach w Bielsku-Białej. Podczas finału zmagali się z wiedzą na temat stolicy Niemiec – Berlina, a także przygotowali wesołą scenkę, w której musieli wykazać się m.in. umiejętnością posługiwania się dialektem berlińskim.

Nasi uczniowie dostali się do dogrywki. Po zaciętej walce przegrali o pół punktu ze szkołą z Wodzisławia Śląskiego, zajmując ostatecznie drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Uczniów do konkursu przygotował pan Daniel Szeja, a sam projekt był organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, którego oddział mieści się w naszej szkole, a którego prezesem jest nasza nauczycielka i pomysłodawczyni konkursu - pani Małgorzata Bubik.