Tradycyjnie w styczniu w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Kolęd Europejskich dla uczniów szkół podstawowych. Cenne nagrody ufundowała Pani Dyrektor Jolanta Kałuża. Organizatorami konkursu były Pani Małgorzata Bubik – prezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego i Pani Dorota Szewczyk-Świerniak. Uczniowie śpiewali utwory w językach: angielskim, niemieckim i hiszpańskim. Oceniana była poprawność językowa, odtworzenie melodii i ogólne wrażenie artystyczne.

Konkurs wygrała Jagoda Rataj z Zespołu Szkół OMEGA, która zaśpiewała piosenkę „White Christmas”. Drugie miejsce zajęła Julia Borówka ze Szkoły Podstawowej nr 65 w Katowicach, śpiewająca utwór „It Came Upon a Midnight Clear”, a trzecie Rafał Dudek („Merry Christmas everyone”) z Prywatnej Szkoły Podstawowej „Szkoła jak Dom”. Ponadto jury wyróżniło: Grace Estep za zaśpiewanie piosenki „You're here” (Complex of Silesian International Schools) i Maję Stoszek - „Happy Christmas” (Szkoła Podstawowa nr 65 w Katowicach). Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za obecność i piękne wykonanie kolęd, pastorałek i świątecznych piosenek!!!