Nasza szkoła

Szkoła podstawowa to jeden z najważniejszych etapów edukacji. Spod skrzydeł troskliwych rodziców dziecko dostaje się w wir szkolnej nauki i zabawy. Trzeba uczynić  jak najwięcej, by okres nauki w szkole podstawowej stał się  czasem odkrywania cudów otaczającego nas świata. Nasza Szkoła nie bez kozery nazywa się „Szkołą Jak Dom”, gdyż staramy się, by pobyt w niej niósł ze sobą jak najmniej stresów, by obfitował w liczne pozytywne doznania, by rozwijał ducha i ciało młodego człowieka, którego edukację i wychowanie Rodzice powierzą naszej Placówce.

Służy temu bardzo dobra baza naszej Szkoły, czyli liczący ponad 3000 m2 budynek, wraz z salą gimnastyczną, nowoczesną aulą, stołówką, biblioteką, pracowniami informatycznymi i multimedialna oraz pracownią językową. Dopełnieniem są nowoczesne boiska i place zabaw. Możemy poszczycić się Certyfikatem Jakości ISO 9001, a także Certyfikatem „Śląska Szkoła Jakości”.

Nowoczesny system elektronicznego kontaktu z Rodzicami dostępny na stronie ZESPOL.EDU.PL zapewnia na bieżąco śledzenie postępów w edukacji Państwa pociech.

W dzisiejszym świecie nieznajomość obsługi komputera i Internetu jest bardzo uciążliwa, dlatego też  w naszej Szkole lekcje informatyki odbywają się od klasy I według polecanego i świetnego programu Future Kids – Bariery Cywilizacji.

Bez znajomości języka angielskiego wiele drzwi do świata jest zamkniętych, dlatego też nauka tego języka stała się jednym z priorytetów naszej szkoły, dzieci uczą się go od pierwszej klasy w wymiarze 5 godzin tygodniowo, a potem kontynuują w klasach IV do VI, w gimnazjum i naszym liceum.

Jeśli sądzicie Państwo, że  „Szkoła Jak Dom” wychodzi naprzeciw Państwa oczekiwaniom dotyczącym edukacji Waszych Dzieci, to serdecznie zapraszamy do Naszej Placówki, byście mogli się jej przyjrzeć, a potem zdecydować, czy powierzyć nam swoje pociechy.

„Szkoła Jak Dom” naprawdę stanie się drugim Domem dla Państwa Dzieci.