We wtorek, 23 kwietnia, w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – uroczyste spotkanie laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, których osiągnięcia wyróżniły ich spośród innych uczniów. Imprezę zaszczyciła obecność Śląskiej Kurator Oświaty, Aleksandry Dyli, która osobiście przywitała zasłużonych uczniów.

Nasz laureat, który miał zaszczyt wziąć udział w tym wydarzeniu, to Piotr Bareła. Piotr został uhonorowany jako laureat dwóch olimpiad przedmiotowych z matematyki i fizyki. Towarzyszyła mu dyrektor placówki, Pani Jolanta Kałuża.

Jego osiągnięcia nie tylko zwalniają go z egzaminu ósmoklasisty z matematyki i fizyki, ale przede wszystkim zapewniają mu pierwszeństwo przyjęcia do wybranej szkoły ponadpodstawowej.