Prywatna Szkoła Podstawowa w Katowicach

"Szkoła jak Dom"

Osiągnięcia

Język angielski

W 17. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „FOX 2017” pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie dyplom z wynikiem dobrym zdobyli:

Rafał Dudek z klasy 5a

Michał Czoik z klasy 5a

Katarzyna Wypych z klasy 6a

Dyplom z wynikiem Bardzo dobrym zdobyła:

Nina Michaels z klasy 6a


II Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego BIG BEN. W zmaganiach językowych udział wzięło około 6 tysięcy uczniów z Polski. W konkursie tym wyróżnienie zdobyła Katarzyna Wypych z klasy 6a


Certyfikaty Cambridge English Flyers następujący uczniowie

Laura Malara z klasy 4a

Wojciech Bednarski z klasy 4a

Helena Gałęziak z klasy 4a

Paweł Apczyński z klasy 4a

Eryk Huzarewicz z klasy 4a

Kornelia Kuczera z klasy 4b

Emma Nielsen z klasy 4b

Agnieszka Starak z klasy 4b


Certyfikaty Key English Test zdobyli:

Kajetan Sarnecki z klasy 5b

Mateusz Janusz z klasy 5b

Zuzanna Szczęśniak z klasy 5a

Piotr Gieburowski z klasy 5b

Jan Pecka z klasy 6a

Julia Pypłacz z klasy 6a

Oliwia Rurkowska z klasy 6a

Mariam Shokerin z klasy 6b

Agnieszka Łoszek z klasy 6b


Matematyka

Jak co roku nasi uczniowie wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny 2017. Wyróżnienie otrzymali:

Helena Gałęziak z klasy 4a

Mikołaj Buczyński z klasy 5b

Eryk Spyra z klasy 5a

Nina Michaels z klasy 6a

Jan Śliwiński z klasy 6a

Jan Pecka z klasy 6a


Nasi szóstoklasiści mieli okazję rywalizować z najlepszymi uczniami innych szkół w XV edycji Małej Olimpiady Matematycznej. Do konkursu mogło przystąpić tylko dwóch uczniów z naszej szkoły i obydwaj zostali laureatami. Tymi uczniami są:

Jan Śliwiński z klasy 6a i Eryk Spyra z klasy 6b.


Eryk Spyra jest także laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego oraz laureatem III miejsca Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr


Karate

XI Otwarty Turniej Oyama Karate o Puchar Dyrektora Szkoły jak Dom. Oto triumfatorzy:

W kategorii Seiken-Chudan-Tsuki:

- w grupie dziewcząt:

I miejsce zajęła Agnieszka Łoszek z klasy 6b,

III miejsce Kornelia Kuczera z klasy 4a

- w grupie chłopców:

I miejsce zajął Stanisław Parma z klasy 4a,

II miejsce Paweł Wojtaszek z klasy 6a


W kategorii Odpoczynek Samuraja:

I miejsce zajął Maksymilian Narloch z klasy 4b,

II miejsce Natalia Pędras z klasy 6b,

III miejsce Maciej Arkuszewski z klasy 4a


W kategorii Twardziel:

- w grupie dziewczyn:

I miejsce zajęła Natalia Pędras z klasy 6b ,

II miejsce Kornelia Kuczera z klasy 4b,

- w grupie chłopców:

I miejsce zajął Eryk Spyra z klasy 6b


W kategorii KATA:

- w grupie dziewcząt:

I miejsca zajęły :

Laura Malara z klasy 4a i Agnieszka Łoszek z klasy 6b,

II miejsce zajęła Natalia Pędras z klasy 6b.

- w grupie chłopców:

I miejsce zajął Stanisław Parma z klasy 4a


Wychowanie fizyczne

W XIII Mistrzostwach Katowic w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Prezydenta Miasta Katowice

I miejsce zajął Tomasz Macek z klasy 5b,

III miejsce Bartosz Nowodworski z klasy 6b.


Język polski

Drużyna z naszej szkoły zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym Wielka Liga Czytelników (Natalia Pędras 6b, Szymon Wolny 6a, Nina Michaels 6a).


Międzyszkolny Konkurs Recytatorski O Skrzydło Pegaza:

- I miejsce zajęła Karolina Leda z klasy 6b,

- III miejsce zajął Paweł Wojtaszek z klasy 6a.


Międzyszkolny Konkurs Polonistyczny z elementami Matematyki Baśniowa Matematyka

II miejsce zajęła Zuzanna Szczęśniak z klasy 5a

wyróżnienie otrzymała Laura Moroz z klasy 5b


Religia

Ogólnopolski Konkurs Religijny - Nina Michaels z klasy 6a zajęła 10. miejsce,

Helena Gałęziak z klasy 4a 19. Miejsce a Eryk Spyra z klasy 6b zajął 22. miejsce.


Szkolny Konkurs Pięknie Czytam

I miejsce Karolina Leda z klasy 6b

II miejsce Kajetan Sarnecki z klasy 5b

III miejsce Agnieszka Starak i Maksymilian Płaza z klasy 4b


Diecezjalny Konkurs Grafiki Komputerowej:

„Być dobrym jak chleb w dzisiejszym świecie –

- obraz ubóstwa oczami młodego człowieka”

I miejsce - Agnieszka Skwarek 6a


Język niemiecki

Certyfikaty Fit in Deutsch 1 - poziom A1:

Mateusz Grymel 6a

Jakub Kopiejka 6a

Zofia Masłowska 6a

Nina Michaels 6a

Filip Mikoda 6a

Jan Pecka 6a

Julia Pypłacz 6a

Oliwia Rurkowska 6a

Jan Śliwiński 6a

Szymon Wolny 6a

Magdalena Pilipczuk 6b

Eryk Spyra 6b

Dominik Walaszczyk 6b


WYNIK SPRAWDZIANU SZÓSTOKLASISTY 2016

 

Drodzy Rodzice,
U nas każde dziecko jest ważne, nie dzielimy uczniów na lepszych i gorszych, w każdym znajdziemy potencjał. Nie prowadzimy wstępnej selekcji, ani żadnych stresujących egzaminów, a mimo to podczas Sprawdzianu Szóstoklasisty nasze wyniki są wysokie. Dlatego zapraszamy wszystkich Państwa, którym droga jest przyszłość Waszych pociech do naszej Szkoły. Indywidualne podejście i wysoki poziom i pasję pedagogów zapewniamy od pierwszego dnia nauki.

 

WYNIK SPRAWDZIANU SZÓSTOKLASISTY 2015

Drodzy Rodzice,
U nas każde dziecko jest ważne, nie dzielimy uczniów na lepszych i gorszych, w każdym znajdziemy potencjał. Nie prowadzimy wstępnej selekcji, ani żadnych stresujących egzaminów, a mimo to podczas Sprawdzianu Szóstoklasisty nasze wyniki są wysokie. Dlatego zapraszamy wszystkich Państwa, którym droga jest przyszłość Waszych pociech do naszej Szkoły. Indywidualne podejście i wysoki poziom i pasję pedagogów zapewniamy od pierwszego dnia nauki.


WYNIK SPRAWDZIANU SZÓSTOKLASISTY 2014


 

WYNIK SPRAWDZIANU SZÓSTOKLASISTY 2013

 

OSIĄGNIĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2012/2013

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „O skrzydło Pegaza”

  • II miejsce – Kamil Sewera (klasa 6c)

  • III miejsce – Zuzanna Bieńkowska (klasa 6b)

Diecezjalnym Konkurs Wiedzy Biblijnej dla szkół podstawowych Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie”

  • III miejsce – Kamil Sewera (klasa 6c)

Miejski Konkurs Piosenki Niemieckiej w Gliwicach 

  • I miejsce – Dominika Jonczyk (klasa 6b)

  • III miejsce – Zuzanna Bieńkowska (klasa 6b)

Międzyszkolny Konkurs Kolęd Europejskich 

  • I miejsce – Dominika Jonczyk (klasa 6b)

  • III miejsce – Zuzanna Bieńkowska (klasa 6b)

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Europejskiej

  • I miejsce – Dominika Jonczyk (klasa 6b)

  • II miejsce – Zuzanna Bieńkowska (klasa 6b)

XXI Wojewódzki Konkurs „Nudna Matematyka”

finaliści

  • Wojciech Szczerbo (klasa 4c)

  •  Jacek Śliwiński (klasa 5b)

półfinaliści  

  • Aleks Cieszyński (klasa 4c)

  •  Mateusz Marczyk (klasa 4b)

  • Jan Pypłacz (klasa 4b)

  • Jakub Skwarek (klasa 4c)

  • Sebastian Wróblewski (klasa 4b)

  • Michał Bartusek (klasa 5a)

  • Dominika Walotek (klasa 5a)

  • Michał Żelazny (klasa 5b)

  • Jakub Schmid (klasa 6b)

Mała Olimpiada Matematyczna

finalista i laureat

  • Jakub Łucki (klasa 6b)

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR

wyróżnienia

  • Sebastian Wróblewska (klasa 4b)

  • Jakub Skwarek (klasa 4c)

  • Wojciech Szczerbo (klasa 4c)

  • Mikołaj Wąsacz (klasa 5a)

  • Olga Wiener (klasa 5b)

  • Jakub Łucki (klasa 6b)

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Zostań Mistrzem”

II miejsce:

  • Mateusz Latusek (klasa 5c)

  • Jacek Śliwiński (klasa 5b)

  • Mikołaj Wąsacz   (klasa 5a)

X Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla klas czwartych

V miejsce:

  • Maja Minkina (klasa 4a)

  • Kuba Skwarek (klasa 4c)

  • Wojtek Szczerbo (klasa 4c)

VII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Bóbr”

wyróżnienia

  • Mikołaj Wąsacz (klasa 5a)

Konkurs Języka Angielskiego „English Champion”

  • I miejsce – Kamil Sewera (klasa 6c)

  • III miejsce – Zosia Borowczyk (klasa 6a)

Konkurs Języka Angielskiego „FOX”

wynik bardzo dobry 

  • Bruno Turek  (klasa 4c)

  • Jakub Schmid (klasa 6b)

  • Kamil Sewera (klasa 6c)

wynik dobry

  •  Linda Moroz (klasa 4b)

  •  Maria Borowczyk (klasa 4c)

  •  Agnieszka Olej (klasa 5c)

  •  Michał Żelazny (klasa 5b)

  •  Leo Sornek (klasa 6c)

  • Kuba Łucki (klasa 6b)

  •  Zuzanna Parka (klasa 6b)

XVIII Mistrzostwach Polski Oyama Karate

  • III miejsce – Michał Żelazny (klasa 5b)

VII Turnieju Oyama Karate o Puchar dyrektora „Szkoły jak Dom”

nagrodzeni

  • Aleksandra Malec (klasa 5c)

  • Wiktoria Urban (klasa 5c)

  •  Michał Bartusek (klasa 5a)

  • Jakub Łucki (klasa 6b)

  •  Mateusz Marczyk (klasa 4b)

  • Piotr Stefanek (klasa 6a)

  • Wojciech Cząstkiewicz (klasa 4a)


 

WYNIK SPRAWDZIANU SZÓSTOKLASISTY 2012

Wynik Sprawdzianu Szóstoklasisty 2012

OSIĄGNIĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

W VIII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Języków Obcych w kategorii szkół podstawowych

  • III miejsce – Karolina Sobieraj (klasa VIa)

W VI Miejskim Konkursie Kolędy Niemieckiej:
w  kategorii SZKOŁA PODSTAWOWA:

  • I miejsce – Dominika Jonczyk (klasa Vb)

  • III miejsce – Zuzanna Bieńkowska (klasa Vb)

w kategorii ZESPÓŁ:

  • I miejsce – Aleksander Walkowicz, Jakub Łuszcz i Maciej Rosa (klasa VIa)

W Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego EDI

  • V miejsce – Dominika Jonczyk (klasa Vb)

W Mistrzostwach Polski Karate w Łodzi

  • II miejsce – Michał Bartusek (klasa IVa)

W zawodach karate rangi regionalnej,  VI Turnieju Oyama Karate o Puchar Dyrektora Szkoły jak Dom

  • najlepszym zawodnikiem był Maciej Jankiewicz (klasa VIa)

  • najlepszą zawodniczką Aleksandra Malec (klasa Vb)

W Finle XI Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego O Skrzydło Pegaza w kategorii szkół podstawowych:

  • I miejsce – Zuzanna Bieńkowska (klasa Vb)

  • II miejsce – Kamil Sewera (klasa Vc)

W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR

 wynik bardzo dobry uzyskał:

  • Mikołaj Wąsacz (klasa IVa)

wyróżnienia  otrzymali:

  • Olga Szcześniak (klasa IVa), 

  • Jakub Hilgner (klasa IV), 

  • Tomasz Sobieraj (klasa IV), 

  • Aleksandra Czuk (klasa IV),

  • Agnieszka Olej (klasa IV),

  • Michał Bartusek (klasa IVa), 

  • Michał Żelazny (klasa IVb),

  • Jacek Śliwiński (klasa Vc),

  • Olga Wiener,

  • Dariusz Kędra (klasa Vc),

  • Julia Łotoszyńska (klasa Vc),

  • Kajetan Zarzycki (klasa VIb).

W VI Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr 
laureatami zostali:

  • Dariusz Kędra (klasa Vc)

  • Mikołaj Wąsacz (klasa IVa)

W Wojewódzkim Konkursie Mała Olimpiada Matematyczna  
finalistą został:

  • Kajetan Zarzycki (klasa VIb)

W Konkursie Języka Angielskiego FOX 2012
wynik bardzo dobry i nagrodę II stopnia otrzymali:

  • Claire Bongage (klasa IVb),

  • Aleksandra Czuk (klasa IVb),

  • Tomasz Sobieraj (klasa IVb),

  • Zuzanna Bieńkowska (klasa Vb),  

wynik dobry uzyskali:

  • Maria Billewicz (klasa IVa),

  • Maria Klaczak (klasa IVa),

  • Michał Żelazny (klasa IVb),

  • Kamil Sewera (klasa Vc),

  • Przemek Dudek(klasa Va),

  • Dawid Hochuł (klasa Vb),

  • Dariusz Kędra (klasa Vc),

  • Dominika Jończyk(klasa Vb),

  • Marek Żelazny (klasa VIa),

  • Maciej Rosa (klasa VIa). 

W XX  Wojewódzkim Konkursie matematycznym Nudna Matematyka 2011
tytuł półfinalisty wywalczyli:

  • Maksymilian Wójtowicz (klasa VIb),

  • Kajetan Zarzycki (klasa VIb),

  • Marek Żelazny (klasa VIa),

  • Jakub Schmid (klasa Vc),

  • Aleksandra Czuk (klasa IVb),

tytuł finalisty zdobyli:

  • Dawid Hochuł (klasa Va),

  • Jakub Łucki (klasa Vc),

  • Mateusz Latusek (klasa Vc),

  • Jacek Śliwiński (klasa Vc),

  • Mikołaj Wąsacz (klasa IVa). 

W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym Choinka przestrzenna

  • I miejsce – Monika Grymel (klasa IVa)

  • II miejsce – Wiktoria Urban, Kuba Łucki (klasa V)

  • III miejsce – Alex Ferhringer, Paulina Musiał, Kuba Hilgner, Jasmina Rurkowska, Karolina Sobieraj i Maciej Rosa

wyróżnienie:

  • Aleksandra Malec, Agnieszka Olej, Marek Sorczyński, Aleksandra Żurek, Małgorzata Goli

 W Szkolnych Zawodach Pływackich
uczniowie klas czwartych zajęli:

  • I miejsce – Monika Grymel i Michał Bartusek,

  • II miejsce – Jasmina Rurkowska i Mikołaj Banasik,

  • III miejsce – Julia Paluch i Borys Dudzik, 

uczniowie klas piątych:

  • I miejsce – Aleksandra Ślęczka i Rafał Gardulski,

  • II miejsce – Karolina Młynarczyk i Filip Andrysiak,

  • III miejsce – Marta Kozłowska i Jakub Łucki,

uczniowie klas szóstych:

  • I miejsce – Magdalena Guzy i Stanisław Dawid,

  • II miejsce – Karolina Sobieraj i Marek Żelazny,

  • III miejsce – Aleksandra Trząska i Olgierd Nieszporek. 


 

WYNIK SPRAWDZIANU SZÓSTOKLASISTY 2011

wyniki 2010 

OSIĄGNIĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2010/2011

W Ogólnopolskim Dyktandzie z Języka Angielskiego organizowanym przez Akademię Ekonomiczną

  • I miejsce zajęła Ewa Zajdel - kl. 6

  • II miejsce Łukasz Paul – kl.6a

W Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego „FOX 2011” wyróżnienia zdobyli:

  • Ewa Zajdel kl.6a, 

  • Patrycja Badora-Smoleń kl.6a, 

  • Karolina Sobieraj kl.5a, 

  • Marek Żelazny kl.5a, 

  • Przemek Dudek kl.4a

W Konkursie Języka Angielskiego „English Champion” dla klas 6

  • I miejsce zajęła Ewa Zajdel 

Wyróżnienia w  X Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim  „O Skrzydło Pegaza”otrzymali:

  • Kamil Sewera klasa 4c

  • Zuzanna Bieńkowska kl. 4b

Finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego z Elementami Historii została

  • Ewa Zajdel

W Wewnątrzszkolnym Konkursie „Elektrośmieci”:

  • I miejsce zdobyli uczniowie klasy 5a: Małgorzata Goli, Karol Szelążek, Maciej Rosa

  • II miejsce również uczniowie kl.5a:  Agnieszka Łagodzińska Berenika Król, Julia Gałkowska

  • III miejsce uczniowie klasy 4a: Jakub Magiera, Zosia Balcerek, Zosia Borowczyk, Piotr Piotrowski

W Międzyszkolnym Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym dla klas 5-tych drużyna uczniów naszej szkoły rywalizując z 19 innymi drużynami zdobyła 5 miejsce. Skład drużyny to:

  • Magdalena Guzy kl.5b, Kajetan Zarzycki kl.5b, Marek Żelazny kl.5a

W szkolnym konkursie „IDOL” tytuł „Idola 2011” zdobyła:

  • Dominika Jonczyk kl.4b.

W Międzyszkolnym Konkursie Kolęd Europejskich

  • Julia Turek z klasy 6b zajęła III miejsce.

W Miejskim Konkursie Kolędy Niemieckiej:  

  • I miejsce zajęła Julia Turek kl.6b

  • a II miejsce Aleksander Walkowicz kl.5a

W Międzyszkolnym Konkursie Kolęd Europejskich w Siemianowicach Śląskich Dominika Jonczyk zajęła wyróżnienie.

Uczniowie klas szóstych przystąpili do egzaminu „FIT IN DEUTSCH 1”organizowany przez „Struktura” Centrum Szkoleniowe Instytutu Goethego i uzyskali następujące wyniki;

  • Ocenę bardzo dobrą:  Patrycja Badora-Smoleń, Bartłomiej Eksner, Jan Gerber, Maciej Juzoń, Adam Kurowski,  Adam Martyniak, Jakub Minkina, Ewa Połacik, Julia Stebel, Julia Turek,

  • Ocenę dobrą:  Weronika Łuczyńska, Anna Michalska, Wojciech Rabus, Szrot Maksymilian, Krzysztof Uchman, Judyta Zimnoch.

A oto wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur 2011”:

Szczególnie gratulujemy LAUREATOWI tego konkursu – uczniowi Darkowi Kędrze z klasy 4c – Darek w kategorii „Maluch” zdobył maksymalną ilość punktów – 120  i w nagrodę pojedzie na wycieczkę do Legolandu.

Ponadto w Konkursie Kangur 2011 wyróżnienia otrzymali:

W kategorii Maluch:

Jakub Łucki kl.4b, Julia  Łotoszyńska kl. 4c, Eliasz Wierzbicki kl. 4c, Dawid Hochuł kl. 4b

W kategorii Beniamin:

Maksymilian Wójtowicz kl. 5b, Walkowicz Aleksander 5a, Kajetan Zarzycki kl. 5b, Ewa Zajdel kl. 6a

W Wojewódzkim Konkursie Matematycznym „Nudna matematyka”

  • finalistą został Kajetan Zarzycki kl.5b,

  • półfinaliści to:  Marek Sorczyński kl.4b, Magdalena Guzy kl.5b, Ewa Zajdel kl. 6a, Maciej Juzoń kl. 6a

W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „The World Maths Day”  Certyfikat Platynowy otrzymali:

  • Julia Łotyszyńska w kategorii klas 4-tych

  • Alexander Kuszewski, Kajetan Zarzycki, Marcin Baranowski, Magdalena Guzy w kategorii  klas 5-tych


WYNIKI SPRAWDZIANU SZÓSTOKLASISTY 2010

wyniki sprawdzianu szóstoklasisty 2010


OSIĄGNIĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2009/2010

Klasa 4a

  • Międzynarodowy konkurs Kangur 2010

Aleksander Walkowicz – wyróżnienie (95 punktów)
Maciej Jankiewicz – wyróżnienie z nagrodą książkową (80 punktów) 

  • Ogólnopolski Konkurs Fox 2010 z języka angielskiego

Julia Burzyk - wynik dobry
Karolin Sobieraj - wynik dobry

  • Szkolny konkurs Idol

Aleksander Walkowicz – I miejsce

Klasa 4b 

  • Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Nudna Matematyka”

Mikołaj Sobstel - finalista
Kajetan Zarzycki - półfinalista

  • Ogólnopolski Finał Konkursu Młodych Artystów FAI

Maksymilian Wójtowicz - I (kategoria Juniorów Młodszych)          

  • Międzynarodowy Finał Konkursu Młodych Artystów FAI

Maksymilian Wójtowicz - II miejsce (kategoria Juniorów Młodszych)

  • Międzyszkolny Konkurs Piosenki Europejskiej

Aleksandra Trząska - IV miejsce

  • Szkolny Konkurs „Myślę, więc nie przeklinam”

Aleksandra Trząska - I miejsce (kategoria klas IV-VI)
Barbara Falgier - I miejsce (kategoria klas IV-VI)
Kajetan Zarzycki - III miejsce (kategoria klas IV-VI)
Marcin Baranowski - III miejsce (kategoria klas IV-VI)

  • Szkolny Konkurs „You Can Dance”

Wiktoria Gorgoń - I miejsce

  • Szkolne Zawody na Torze Kartingowym – GOKARTY

Mateusz Królicki - III miejsce
Alexander Kuszewski - IV miejsce

  • Szkolny Turniej OYAMA KARATE

Paweł Skowron - I miejsce (konkurencja Odpoczynek Samuraja)
Kajetan Zarzycki - III miejsce (konkurencja Odpoczynek Samuraja)
Paweł Skowron - II miejsce (konkurencja Twardziel)

  • Szkolny Turniej Piłki Nożnej

II miejsce w kategorii dziewcząt:
Ania Szułczyńska  
Aleksandra Trząska 
Julia Sarnecka
Wiktoria Gorgoń
Magdalena Guzy 
Ewa Kłobukowska 

 IV miejsce w kategorii chłopców:
Paweł Skowron 
Maks Wójtowicz 
Mateusz Królicki 
Mikołaj Sobstel
trener: Aleks Kuszewski

Klasa 5a

  • Ogólnopolski Konkurs Fox 2010 z języka angielskiego

Ewa Zajdel - wynik bardzo dobry
Łukasz Paul - wynik bardzo dobry
Jan Gerber - wynik bardzo dobry

  • XVIII Wojewódzki Konkurs Nudna Matematyka

Ewa Zajdel - finalistka w kategorii klas V

  • Wojewódzki Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy Woda źródłem życia

Ewa Zajdel - I miejsce
Patrycja Badora-Smoleń - I miejsce
Maciej Juzoń - I miejsce

  • Ogólnopolski Konkurs Olimpus - sesja wiosenna 2010 z języka polskiego

Ewa Zajdel - I miejsce w kategorii klas V

Klasa 5b

  • Konkurs Kolęd Niemieckich w Gliwicach

Julia Turek - I miejsce 

przedstawiciele klasy 5b - III miejsce jako zespół

  • Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "O Skrzydło Pegaza"

Judyta Zimnoch - wyróżnienie

  • Międzyszkolnym Konkursie Kolęd Europejskich

Anna Michalska - II miejsce

  •  Szkolny konkurs piłki nożnej

Drużyna dziewczynek z 5b - I miejsce 

KLASA 6a

  • XVIII Wojewódzki Konkurs Nudna Matematyka dla klas VI

Maximilian Harnot - II miejsce w finale
Alicja Staniek - półfinalista

  • VIII Mała Olimpiada Matematyczna

Maximilian Hharnot - półfinalista

Wojciech Starak - laureat

  • Ogólnopolski Konkurs OLIMPUS 2010 z języka polskiego

 Wojciech Starak - I miejsce

  •     Konkurs  Interdyscyplinarny  organizowany przez Kuratorium Oświaty w Katowicach

Maximilian Harnot - finalista    

Wojciech Starak - finalista

Jilianna Kittel - finalista

  •   Ogólnopolski Konkurs OLIMPUS z języka niemieckiego 

 

Maximilian Harnot -  I miejsce

Język angielski

W 17. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „FOX 2017” pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie dyplom z wynikiem dobrym zdobyli:

Rafał Dudek z klasy 5a

Michał Czoik z klasy 5a

Katarzyna Wypych z klasy 6a

Dyplom z wynikiem Bardzo dobrym zdobyła:

Nina Michaels z klasy 6a


II Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego BIG BEN. W zmaganiach językowych udział wzięło około 6 tysięcy uczniów z Polski. W konkursie tym wyróżnienie zdobyła Katarzyna Wypych z klasy 6a


Certyfikaty Cambridge English Flyers następujący uczniowie

Laura Malara z klasy 4a

Wojciech Bednarski z klasy 4a

Helena Gałęziak z klasy 4a

Paweł Apczyński z klasy 4a

Eryk Huzarewicz z klasy 4a

Kornelia Kuczera z klasy 4b

Emma Nielsen z klasy 4b

Agnieszka Starak z klasy 4b


Certyfikaty Key English Test zdobyli:

Kajetan Sarnecki z klasy 5b

Mateusz Janusz z klasy 5b

Zuzanna Szczęśniak z klasy 5a

Piotr Gieburowski z klasy 5b

Jan Pecka z klasy 6a

Julia Pypłacz z klasy 6a

Oliwia Rurkowska z klasy 6a

Mariam Shokerin z klasy 6b

Agnieszka Łoszek z klasy 6b


Matematyka

Jak co roku nasi uczniowie wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny 2017. Wyróżnienie otrzymali:

Helena Gałęziak z klasy 4a

Mikołaj Buczyński z klasy 5b

Eryk Spyra z klasy 5a

Nina Michaels z klasy 6a

Jan Śliwiński z klasy 6a

Jan Pecka z klasy 6a


Nasi szóstoklasiści mieli okazję rywalizować z najlepszymi uczniami innych szkół w XV edycji Małej Olimpiady Matematycznej. Do konkursu mogło przystąpić tylko dwóch uczniów z naszej szkoły i obydwaj zostali laureatami. Tymi uczniami są:

Jan Śliwiński z klasy 6a i Eryk Spyra z klasy 6b.


Eryk Spyra jest także laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego oraz laureatem III miejsca Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr


Karate

XI Otwarty Turniej Oyama Karate o Puchar Dyrektora Szkoły jak Dom. Oto triumfatorzy:

W kategorii Seiken-Chudan-Tsuki:

- w grupie dziewcząt:

I miejsce zajęła Agnieszka Łoszek z klasy 6b,

III miejsce Kornelia Kuczera z klasy 4a

- w grupie chłopców:

I miejsce zajął Stanisław Parma z klasy 4a,

II miejsce Paweł Wojtaszek z klasy 6a


W kategorii Odpoczynek Samuraja:

I miejsce zajął Maksymilian Narloch z klasy 4b,

II miejsce Natalia Pędras z klasy 6b,

III miejsce Maciej Arkuszewski z klasy 4a


W kategorii Twardziel:

- w grupie dziewczyn:

I miejsce zajęła Natalia Pędras z klasy 6b ,

II miejsce Kornelia Kuczera z klasy 4b,

- w grupie chłopców:

I miejsce zajął Eryk Spyra z klasy 6b


W kategorii KATA:

- w grupie dziewcząt:

I miejsca zajęły :

Laura Malara z klasy 4a i Agnieszka Łoszek z klasy 6b,

II miejsce zajęła Natalia Pędras z klasy 6b.

- w grupie chłopców:

I miejsce zajął Stanisław Parma z klasy 4a


Wychowanie fizyczne

W XIII Mistrzostwach Katowic w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Prezydenta Miasta Katowice

I miejsce zajął Tomasz Macek z klasy 5b,

III miejsce Bartosz Nowodworski z klasy 6b.


Język polski

Drużyna z naszej szkoły zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym Wielka Liga Czytelników (Natalia Pędras 6b, Szymon Wolny 6a, Nina Michaels 6a).


Międzyszkolny Konkurs Recytatorski O Skrzydło Pegaza:

- I miejsce zajęła Karolina Leda z klasy 6b,

- III miejsce zajął Paweł Wojtaszek z klasy 6a.


Międzyszkolny Konkurs Polonistyczny z elementami Matematyki Baśniowa Matematyka

II miejsce zajęła Zuzanna Szczęśniak z klasy 5a

wyróżnienie otrzymała Laura Moroz z klasy 5b


Religia

Ogólnopolski Konkurs Religijny - Nina Michaels z klasy 6a zajęła 10. miejsce,

Helena Gałęziak z klasy 4a 19. Miejsce a Eryk Spyra z klasy 6b zajął 22. miejsce.


Szkolny Konkurs Pięknie Czytam

I miejsce Karolina Leda z klasy 6b

II miejsce Kajetan Sarnecki z klasy 5b

III miejsce Agnieszka Starak i Maksymilian Płaza z klasy 4b


Diecezjalny Konkurs Grafiki Komputerowej:

„Być dobrym jak chleb w dzisiejszym świecie –

- obraz ubóstwa oczami młodego człowieka”

I miejsce - Agnieszka Skwarek 6a


Język niemiecki

Certyfikaty Fit in Deutsch 1 - poziom A1:

Mateusz Grymel 6a

Jakub Kopiejka 6a

Zofia Masłowska 6a

Nina Michaels 6a

Filip Mikoda 6a

Jan Pecka 6a

Julia Pypłacz 6a

Oliwia Rurkowska 6a

Jan Śliwiński 6a

Szymon Wolny 6a

Magdalena Pilipczuk 6b

Eryk Spyra 6b

Dominik Walaszczyk 6b


WYNIK SPRAWDZIANU SZÓSTOKLASISTY 2016

 

Drodzy Rodzice,
U nas każde dziecko jest ważne, nie dzielimy uczniów na lepszych i gorszych, w każdym znajdziemy potencjał. Nie prowadzimy wstępnej selekcji, ani żadnych stresujących egzaminów, a mimo to podczas Sprawdzianu Szóstoklasisty nasze wyniki są wysokie. Dlatego zapraszamy wszystkich Państwa, którym droga jest przyszłość Waszych pociech do naszej Szkoły. Indywidualne podejście i wysoki poziom i pasję pedagogów zapewniamy od pierwszego dnia nauki.

 

WYNIK SPRAWDZIANU SZÓSTOKLASISTY 2015

Wyniki

Drodzy Rodzice,
U nas każde dziecko jest ważne, nie dzielimy uczniów na lepszych i gorszych, w każdym znajdziemy potencjał. Nie prowadzimy wstępnej selekcji, ani żadnych stresujących egzaminów, a mimo to podczas Sprawdzianu Szóstoklasisty nasze wyniki są wysokie. Dlatego zapraszamy wszystkich Państwa, którym droga jest przyszłość Waszych pociech do naszej Szkoły. Indywidualne podejście i wysoki poziom i pasję pedagogów zapewniamy od pierwszego dnia nauki.


WYNIK SPRAWDZIANU SZÓSTOKLASISTY 2014

Wyniki


 

WYNIK SPRAWDZIANU SZÓSTOKLASISTY 2013

Wyniki

 

OSIĄGNIĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2012/2013

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „O skrzydło Pegaza”

  • II miejsce – Kamil Sewera (klasa 6c)

  • III miejsce – Zuzanna Bieńkowska (klasa 6b)

Diecezjalnym Konkurs Wiedzy Biblijnej dla szkół podstawowych Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie”

  • III miejsce – Kamil Sewera (klasa 6c)

Miejski Konkurs Piosenki Niemieckiej w Gliwicach 

  • I miejsce – Dominika Jonczyk (klasa 6b)

  • III miejsce – Zuzanna Bieńkowska (klasa 6b)

Międzyszkolny Konkurs Kolęd Europejskich 

  • I miejsce – Dominika Jonczyk (klasa 6b)

  • III miejsce – Zuzanna Bieńkowska (klasa 6b)

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Europejskiej

  • I miejsce – Dominika Jonczyk (klasa 6b)

  • II miejsce – Zuzanna Bieńkowska (klasa 6b)

XXI Wojewódzki Konkurs „Nudna Matematyka”

finaliści

  • Wojciech Szczerbo (klasa 4c)

  •  Jacek Śliwiński (klasa 5b)

półfinaliści  

  • Aleks Cieszyński (klasa 4c)

  •  Mateusz Marczyk (klasa 4b)

  • Jan Pypłacz (klasa 4b)

  • Jakub Skwarek (klasa 4c)

  • Sebastian Wróblewski (klasa 4b)

  • Michał Bartusek (klasa 5a)

  • Dominika Walotek (klasa 5a)

  • Michał Żelazny (klasa 5b)

  • Jakub Schmid (klasa 6b)

Mała Olimpiada Matematyczna

finalista i laureat

  • Jakub Łucki (klasa 6b)

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR

wyróżnienia

  • Sebastian Wróblewska (klasa 4b)

  • Jakub Skwarek (klasa 4c)

  • Wojciech Szczerbo (klasa 4c)

  • Mikołaj Wąsacz (klasa 5a)

  • Olga Wiener (klasa 5b)

  • Jakub Łucki (klasa 6b)

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Zostań Mistrzem”

II miejsce:

  • Mateusz Latusek (klasa 5c)

  • Jacek Śliwiński (klasa 5b)

  • Mikołaj Wąsacz   (klasa 5a)

X Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla klas czwartych

V miejsce:

  • Maja Minkina (klasa 4a)

  • Kuba Skwarek (klasa 4c)

  • Wojtek Szczerbo (klasa 4c)

VII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Bóbr”

wyróżnienia

  • Mikołaj Wąsacz (klasa 5a)

Konkurs Języka Angielskiego „English Champion”

  • I miejsce – Kamil Sewera (klasa 6c)

  • III miejsce – Zosia Borowczyk (klasa 6a)

Konkurs Języka Angielskiego „FOX”

wynik bardzo dobry 

  • Bruno Turek  (klasa 4c)

  • Jakub Schmid (klasa 6b)

  • Kamil Sewera (klasa 6c)

wynik dobry

  •  Linda Moroz (klasa 4b)

  •  Maria Borowczyk (klasa 4c)

  •  Agnieszka Olej (klasa 5c)

  •  Michał Żelazny (klasa 5b)

  •  Leo Sornek (klasa 6c)

  • Kuba Łucki (klasa 6b)

  •  Zuzanna Parka (klasa 6b)

XVIII Mistrzostwach Polski Oyama Karate

  • III miejsce – Michał Żelazny (klasa 5b)

VII Turnieju Oyama Karate o Puchar dyrektora „Szkoły jak Dom”

nagrodzeni

  • Aleksandra Malec (klasa 5c)

  • Wiktoria Urban (klasa 5c)

  •  Michał Bartusek (klasa 5a)

  • Jakub Łucki (klasa 6b)

  •  Mateusz Marczyk (klasa 4b)

  • Piotr Stefanek (klasa 6a)

  • Wojciech Cząstkiewicz (klasa 4a)


 

WYNIK SPRAWDZIANU SZÓSTOKLASISTY 2012

Wynik Sprawdzianu Szóstoklasisty 2012

OSIĄGNIĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

W VIII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Języków Obcych w kategorii szkół podstawowych

  • III miejsce – Karolina Sobieraj (klasa VIa)

W VI Miejskim Konkursie Kolędy Niemieckiej:
w  kategorii SZKOŁA PODSTAWOWA:

  • I miejsce – Dominika Jonczyk (klasa Vb)

  • III miejsce – Zuzanna Bieńkowska (klasa Vb)

w kategorii ZESPÓŁ:

  • I miejsce – Aleksander Walkowicz, Jakub Łuszcz i Maciej Rosa (klasa VIa)

W Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego EDI

  • V miejsce – Dominika Jonczyk (klasa Vb)

W Mistrzostwach Polski Karate w Łodzi

  • II miejsce – Michał Bartusek (klasa IVa)

W zawodach karate rangi regionalnej,  VI Turnieju Oyama Karate o Puchar Dyrektora Szkoły jak Dom

  • najlepszym zawodnikiem był Maciej Jankiewicz (klasa VIa)

  • najlepszą zawodniczką Aleksandra Malec (klasa Vb)

W Finle XI Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego O Skrzydło Pegaza w kategorii szkół podstawowych:

  • I miejsce – Zuzanna Bieńkowska (klasa Vb)

  • II miejsce – Kamil Sewera (klasa Vc)

W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR

 wynik bardzo dobry uzyskał:

  • Mikołaj Wąsacz (klasa IVa)

wyróżnienia  otrzymali:

  • Olga Szcześniak (klasa IVa), 

  • Jakub Hilgner (klasa IV), 

  • Tomasz Sobieraj (klasa IV), 

  • Aleksandra Czuk (klasa IV),

  • Agnieszka Olej (klasa IV),

  • Michał Bartusek (klasa IVa), 

  • Michał Żelazny (klasa IVb),

  • Jacek Śliwiński (klasa Vc),

  • Olga Wiener,

  • Dariusz Kędra (klasa Vc),

  • Julia Łotoszyńska (klasa Vc),

  • Kajetan Zarzycki (klasa VIb).

W VI Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr 
laureatami zostali:

  • Dariusz Kędra (klasa Vc)

  • Mikołaj Wąsacz (klasa IVa)

W Wojewódzkim Konkursie Mała Olimpiada Matematyczna  
finalistą został:

  • Kajetan Zarzycki (klasa VIb)

W Konkursie Języka Angielskiego FOX 2012
wynik bardzo dobry i nagrodę II stopnia otrzymali:

  • Claire Bongage (klasa IVb),

  • Aleksandra Czuk (klasa IVb),

  • Tomasz Sobieraj (klasa IVb),

  • Zuzanna Bieńkowska (klasa Vb),  

wynik dobry uzyskali:

  • Maria Billewicz (klasa IVa),

  • Maria Klaczak (klasa IVa),

  • Michał Żelazny (klasa IVb),

  • Kamil Sewera (klasa Vc),

  • Przemek Dudek(klasa Va),

  • Dawid Hochuł (klasa Vb),

  • Dariusz Kędra (klasa Vc),

  • Dominika Jończyk(klasa Vb),

  • Marek Żelazny (klasa VIa),

  • Maciej Rosa (klasa VIa). 

W XX  Wojewódzkim Konkursie matematycznym Nudna Matematyka 2011
tytuł półfinalisty wywalczyli:

  • Maksymilian Wójtowicz (klasa VIb),

  • Kajetan Zarzycki (klasa VIb),

  • Marek Żelazny (klasa VIa),

  • Jakub Schmid (klasa Vc),

  • Aleksandra Czuk (klasa IVb),

tytuł finalisty zdobyli:

  • Dawid Hochuł (klasa Va),

  • Jakub Łucki (klasa Vc),

  • Mateusz Latusek (klasa Vc),

  • Jacek Śliwiński (klasa Vc),

  • Mikołaj Wąsacz (klasa IVa). 

W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym Choinka przestrzenna

  • I miejsce – Monika Grymel (klasa IVa)

  • II miejsce – Wiktoria Urban, Kuba Łucki (klasa V)

  • III miejsce – Alex Ferhringer, Paulina Musiał, Kuba Hilgner, Jasmina Rurkowska, Karolina Sobieraj i Maciej Rosa

wyróżnienie:

  • Aleksandra Malec, Agnieszka Olej, Marek Sorczyński, Aleksandra Żurek, Małgorzata Goli

 W Szkolnych Zawodach Pływackich
uczniowie klas czwartych zajęli:

  • I miejsce – Monika Grymel i Michał Bartusek,

  • II miejsce – Jasmina Rurkowska i Mikołaj Banasik,

  • III miejsce – Julia Paluch i Borys Dudzik, 

uczniowie klas piątych:

  • I miejsce – Aleksandra Ślęczka i Rafał Gardulski,

  • II miejsce – Karolina Młynarczyk i Filip Andrysiak,

  • III miejsce – Marta Kozłowska i Jakub Łucki,

uczniowie klas szóstych:

  • I miejsce – Magdalena Guzy i Stanisław Dawid,

  • II miejsce – Karolina Sobieraj i Marek Żelazny,

  • III miejsce – Aleksandra Trząska i Olgierd Nieszporek. 


 

WYNIK SPRAWDZIANU SZÓSTOKLASISTY 2011

wyniki 2010 

OSIĄGNIĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2010/2011

W Ogólnopolskim Dyktandzie z Języka Angielskiego organizowanym przez Akademię Ekonomiczną

  • I miejsce zajęła Ewa Zajdel - kl. 6

  • II miejsce Łukasz Paul – kl.6a

W Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego „FOX 2011” wyróżnienia zdobyli:

  • Ewa Zajdel kl.6a, 

  • Patrycja Badora-Smoleń kl.6a, 

  • Karolina Sobieraj kl.5a, 

  • Marek Żelazny kl.5a, 

  • Przemek Dudek kl.4a

W Konkursie Języka Angielskiego „English Champion” dla klas 6

  • I miejsce zajęła Ewa Zajdel 

Wyróżnienia w  X Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim  „O Skrzydło Pegaza”otrzymali:

  • Kamil Sewera klasa 4c

  • Zuzanna Bieńkowska kl. 4b

Finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego z Elementami Historii została

  • Ewa Zajdel

W Wewnątrzszkolnym Konkursie „Elektrośmieci”:

  • I miejsce zdobyli uczniowie klasy 5a: Małgorzata Goli, Karol Szelążek, Maciej Rosa

  • II miejsce również uczniowie kl.5a:  Agnieszka Łagodzińska Berenika Król, Julia Gałkowska

  • III miejsce uczniowie klasy 4a: Jakub Magiera, Zosia Balcerek, Zosia Borowczyk, Piotr Piotrowski

W Międzyszkolnym Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym dla klas 5-tych drużyna uczniów naszej szkoły rywalizując z 19 innymi drużynami zdobyła 5 miejsce. Skład drużyny to:

  • Magdalena Guzy kl.5b, Kajetan Zarzycki kl.5b, Marek Żelazny kl.5a

W szkolnym konkursie „IDOL” tytuł „Idola 2011” zdobyła:

  • Dominika Jonczyk kl.4b.

W Międzyszkolnym Konkursie Kolęd Europejskich

  • Julia Turek z klasy 6b zajęła III miejsce.

W Miejskim Konkursie Kolędy Niemieckiej:  

  • I miejsce zajęła Julia Turek kl.6b

  • a II miejsce Aleksander Walkowicz kl.5a

W Międzyszkolnym Konkursie Kolęd Europejskich w Siemianowicach Śląskich Dominika Jonczyk zajęła wyróżnienie.

Uczniowie klas szóstych przystąpili do egzaminu „FIT IN DEUTSCH 1”organizowany przez „Struktura” Centrum Szkoleniowe Instytutu Goethego i uzyskali następujące wyniki;

  • Ocenę bardzo dobrą:  Patrycja Badora-Smoleń, Bartłomiej Eksner, Jan Gerber, Maciej Juzoń, Adam Kurowski,  Adam Martyniak, Jakub Minkina, Ewa Połacik, Julia Stebel, Julia Turek,

  • Ocenę dobrą:  Weronika Łuczyńska, Anna Michalska, Wojciech Rabus, Szrot Maksymilian, Krzysztof Uchman, Judyta Zimnoch.

A oto wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur 2011”:

Szczególnie gratulujemy LAUREATOWI tego konkursu – uczniowi Darkowi Kędrze z klasy 4c – Darek w kategorii „Maluch” zdobył maksymalną ilość punktów – 120  i w nagrodę pojedzie na wycieczkę do Legolandu.

Ponadto w Konkursie Kangur 2011 wyróżnienia otrzymali:

W kategorii Maluch:

Jakub Łucki kl.4b, Julia  Łotoszyńska kl. 4c, Eliasz Wierzbicki kl. 4c, Dawid Hochuł kl. 4b

W kategorii Beniamin:

Maksymilian Wójtowicz kl. 5b, Walkowicz Aleksander 5a, Kajetan Zarzycki kl. 5b, Ewa Zajdel kl. 6a

W Wojewódzkim Konkursie Matematycznym „Nudna matematyka”

  • finalistą został Kajetan Zarzycki kl.5b,

  • półfinaliści to:  Marek Sorczyński kl.4b, Magdalena Guzy kl.5b, Ewa Zajdel kl. 6a, Maciej Juzoń kl. 6a

W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „The World Maths Day”  Certyfikat Platynowy otrzymali:

  • Julia Łotyszyńska w kategorii klas 4-tych

  • Alexander Kuszewski, Kajetan Zarzycki, Marcin Baranowski, Magdalena Guzy w kategorii  klas 5-tych


WYNIKI SPRAWDZIANU SZÓSTOKLASISTY 2010

wyniki sprawdzianu szóstoklasisty 2010


OSIĄGNIĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2009/2010

Klasa 4a

  • Międzynarodowy konkurs Kangur 2010

Aleksander Walkowicz – wyróżnienie (95 punktów)
Maciej Jankiewicz – wyróżnienie z nagrodą książkową (80 punktów) 

  • Ogólnopolski Konkurs Fox 2010 z języka angielskiego

Julia Burzyk - wynik dobry
Karolin Sobieraj - wynik dobry

  • Szkolny konkurs Idol

Aleksander Walkowicz – I miejsce

Klasa 4b 

  • Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Nudna Matematyka”

Mikołaj Sobstel - finalista
Kajetan Zarzycki - półfinalista

  • Ogólnopolski Finał Konkursu Młodych Artystów FAI

Maksymilian Wójtowicz - I (kategoria Juniorów Młodszych)          

  • Międzynarodowy Finał Konkursu Młodych Artystów FAI

Maksymilian Wójtowicz - II miejsce (kategoria Juniorów Młodszych)

  • Międzyszkolny Konkurs Piosenki Europejskiej

Aleksandra Trząska - IV miejsce

  • Szkolny Konkurs „Myślę, więc nie przeklinam”

Aleksandra Trząska - I miejsce (kategoria klas IV-VI)
Barbara Falgier - I miejsce (kategoria klas IV-VI)
Kajetan Zarzycki - III miejsce (kategoria klas IV-VI)
Marcin Baranowski - III miejsce (kategoria klas IV-VI)

  • Szkolny Konkurs „You Can Dance”

Wiktoria Gorgoń - I miejsce

  • Szkolne Zawody na Torze Kartingowym – GOKARTY

Mateusz Królicki - III miejsce
Alexander Kuszewski - IV miejsce

  • Szkolny Turniej OYAMA KARATE

Paweł Skowron - I miejsce (konkurencja Odpoczynek Samuraja)
Kajetan Zarzycki - III miejsce (konkurencja Odpoczynek Samuraja)
Paweł Skowron - II miejsce (konkurencja Twardziel)

  • Szkolny Turniej Piłki Nożnej

II miejsce w kategorii dziewcząt:
Ania Szułczyńska  
Aleksandra Trząska 
Julia Sarnecka
Wiktoria Gorgoń
Magdalena Guzy 
Ewa Kłobukowska 

 IV miejsce w kategorii chłopców:
Paweł Skowron 
Maks Wójtowicz 
Mateusz Królicki 
Mikołaj Sobstel
trener: Aleks Kuszewski

Klasa 5a

  • Ogólnopolski Konkurs Fox 2010 z języka angielskiego

Ewa Zajdel - wynik bardzo dobry
Łukasz Paul - wynik bardzo dobry
Jan Gerber - wynik bardzo dobry

  • XVIII Wojewódzki Konkurs Nudna Matematyka

Ewa Zajdel - finalistka w kategorii klas V

  • Wojewódzki Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy Woda źródłem życia

Ewa Zajdel - I miejsce
Patrycja Badora-Smoleń - I miejsce
Maciej Juzoń - I miejsce

  • Ogólnopolski Konkurs Olimpus - sesja wiosenna 2010 z języka polskiego

Ewa Zajdel - I miejsce w kategorii klas V

Klasa 5b

  • Konkurs Kolęd Niemieckich w Gliwicach

Julia Turek - I miejsce 

przedstawiciele klasy 5b - III miejsce jako zespół

  • Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "O Skrzydło Pegaza"

Judyta Zimnoch - wyróżnienie

  • Międzyszkolnym Konkursie Kolęd Europejskich

Anna Michalska - II miejsce

  •  Szkolny konkurs piłki nożnej

Drużyna dziewczynek z 5b - I miejsce 

KLASA 6a

  • XVIII Wojewódzki Konkurs Nudna Matematyka dla klas VI

Maximilian Harnot - II miejsce w finale
Alicja Staniek - półfinalista

  • VIII Mała Olimpiada Matematyczna

Maximilian Hharnot - półfinalista

Wojciech Starak - laureat

  • Ogólnopolski Konkurs OLIMPUS 2010 z języka polskiego

 Wojciech Starak - I miejsce

  •     Konkurs  Interdyscyplinarny  organizowany przez Kuratorium Oświaty w Katowicach

Maximilian Harnot - finalista    

Wojciech Starak - finalista

Jilianna Kittel - finalista

  •   Ogólnopolski Konkurs OLIMPUS z języka niemieckiego 

 

Maximilian Harnot -  I miejsce