50-lecia działalności świętuje Filologia Germańska na Uniwersytecie Śląskim. Z tej okazji Wydział Humanistyczny UŚ zorganizował uroczyste obchody. Dwudniową uroczystość rozpoczął JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Ryszard Koziołek, a cała agenda obfituje w wiele wykładów plenarnych i referatów, wygłaszanych przez krajowych i zagranicznych przedstawicieli uczelni wyższych.

Zaproszenie na obchody 50-lecia otrzymała także nasza Pani Dyrektor Jolanta Kałuża. Z okazji jubileuszu przekazaliśmy list gratulacyjny na ręce prof. dr hab. Adama Dziadka, Dziekana Wydziału Humanistycznego, życząc nieustającej pasji, kolejnych sukcesów naukowych i dydaktycznych. Niech nadchodzące lata przynoszą jeszcze więcej inspirujących osiągnięć, które będą cieszyć i przynosić satysfakcję zarówno naukowcom, jak i studentom.