W Prywatnej Szkole Podstawowej "Szkoła jak Dom" w ramach uroczystych obchodów Święta Niepodległości zorganizowana została akademia dla uczniów klas V, VI, VII i VIII.

Artystyczną część uświetnił występ szkolnego chóru, który wykonał znane utwory muzyczne, takie jak:

- "My, Pierwsza Brygada" (autor muzyki nieznany, tekst Andrzej Hałaciński i Tadeusz Biernacki)

- "Przybyli ułani pod okienko" (autor muzyki nieznany, tekst Feliks Gwiżdż)

- "Piechota" (autor Leon Łuskino)

- "Miejcie nadzieję" Adama Asnyka do muzyki Zbigniewa Preisnera

Wykonawcami wyżej wspomnianych utworów byli uczniowie z klas Va i VIa oraz licealiści z ODPI i ODP2.

Uczennica klasy VIIb przygotowała multimedialną prezentację w postaci krótkiego rysu historycznego obejmującego najważniejsze wydarzenia od schyłku XVIII wieku do odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918 roku. Przy okazji zaprezentowano również sylwetki wybitnych Polaków, których działalność polityczna przyczyniła się do utworzenia niepodległego państwa polskiego po zakończeniu I wojny światowej (Józef Piłsudski, Ignacy Paderewski i Roman Dmowski).

Prezentacja przeplatana była oryginalnymi utworami muzycznymi:

- Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat" i "Sen o Warszawie"

- Krzysztofa Klenczona "Biały krzyż"

- brytyjskiej grupy rockowej Pink Floyd "Goodbye Blu Sky" z kultowej płyty "The Wall".