Z inicjatywy Narodowej Rady Adwokackiej i Komisji Edukacji Prawnej NRA po raz drugi ruszyła akcja edukacyjna dla szkół. W tym roku odbywa się ona pod hasłem "Adwokaci rozjaśniają prawo”. Adresowana jest do uczniów klasy VII i VIII oraz liceów. Zajęcia prowadzili adwokaci, adwokatki oraz aplikantki i aplikanci w oparciu o przygotowane przez Naczelną Radę Adwokacką materiały.

27 i 30 października akcja ta objęła również klasy 7A i 7B w PSP „Szkoła jak Dom”.  Osobą prowadzącą zajęcia była nasz klasowy rodzic Pani adwokat Natalia Klima-Piotrowska.

Podczas dwugodzinnych spotkań tematami zajęć były następujące zagadnienia:

- jak się bronić przed przemocą w sieci;

- jak się bronić przed cyberstalkingiem;

- jak prawnie zwalczać nienawiść w sieci.

Pani Natalia omówiła wiele zagadnień z młodzieżą, m.in.: pojęcie stalkingu, jak działają stalkerzy, konsekwencje dla poszkodowanych i kary grożące sprawcom; różnice między hejtem a krytyką oraz między hejtem a stalkingiem. Próbowała również uświadomić młodym ludziom, jak wielka jest waga słów kierowanych do innych.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem brali udział w dyskusjach, wyrażali swoje spostrzeżenia, opinie i uwagi oraz zadawali wiele dodatkowych pytań z zakresu prawa, na które cierpliwie i rzeczowo odpowiadała prowadząca.

Serdecznie dziękujemy Pani Natalii za tak interesujące zajęcia i spotkanie z młodzieżą. Już nie możemy się doczekać kolejnych zajęć pod koniec listopada.