Piękną tradycją naszej Szkoły jest coroczne uświetnianie obchodzonego w Gimnazjum Amicus Dnia Rodzica poprzez występ uczniów klas pierwszych na deskach katowickiego Teatru Korez. Również w tym roku nie mogło obyć się bez zaproszenia rodziców do teatru i wystawienia inscenizacji. Najpierw obejrzeliśmy interesujący i zabawny eksperyment teatralny, zatytułowany „Snow White and the Seven Mafia Dwarfs”, zrealizowany wg pomysłu Pana Jeffa Shiffmana i przez niego wyreżyserowany. Następnie zobaczyliśmy zbiór satyr pod tytułem „A to Polska właśnie” w reżyserii Pań: Ewy Chowańskiej i Danuty Kościelny oraz aranżacji muzycznej Pani Danuty Kościelny. Obydwa występy poderwały zgromadzoną na widowni publiczność. Były dłuuuugie oklaski, były gratulacje i podziękowania a dla przybyłych rodziców kwiaty. W następnym roku znowu spotkamy się w Korezie.