17 maja 2023 roku odbył się finał konkurs przyrodniczy dla uczniów klas trzecich i czwartych. Wydarzenie to było pełne radości, entuzjazmu i zaangażowania ze strony zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Chcielibyśmy podkreślić niezwykłe walory tego konkursu oraz zaangażowanie uczestników.

Naszym celem było rozwinięcie u dzieci pasji i zainteresowań związanych z przyrodą oraz zachęcenie ich do eksploracji otaczającego świata. Konkurs stanowił doskonałą okazję dla uczniów do wykorzystania swojej wiedzy, obserwacji i umiejętności rozwiązywania problemów.

Z przyjemnością informujemy, że konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział blisko 100 uczniów, a sala konkursowa tętniła energią i pozytywną energią. Uczestnicy zostali podzieleni na drużyny, co sprzyjało pracy zespołowej, komunikacji i wymianie pomysłów.

Zadania konkursowe były różnorodne i dostosowane do poziomu wiekowego uczestników. Zawierały elementy obserwacji terenowej, rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt, rozwiązywania zagadek przyrodniczych oraz twórczego projektowania. To sprawiło, że konkurs był nie tylko edukacyjny, ale również stymulował rozwój kreatywności i logicznego myślenia.

Wyniki konkursu przerosły nasze oczekiwania. Uczniowie wykazali się nie tylko szeroką wiedzą, ale także umiejętnościami analitycznymi i dedukcyjnymi. Ich entuzjazm i zaangażowanie były nie do podważenia. Uczestnicy wykorzystali swoje umiejętności przyrodnicze, zadawali pytania, wymieniali spostrzeżenia i prezentowali swoje projekty z pełnym entuzjazmem.

Chcemy także podkreślić ogromną rolę naszych nauczycieli, którzy nie tylko przygotowali uczniów do konkursu, ale także pełnili rolę przewodników i wsparcia podczas trudniejszych zadań. Ich zaangażowanie i pasja przyczyniły się do sukcesu konkursu.

Konkurs przyrodniczy był nie tylko edukacyjnym doświadczeniem, ale również okazją do budowania więzi, rozwijania umiejętności interpersonalnych i wspólnego odkrywania fascynującego świata przyrody. Dzięki temu wydarzeniu uczniowie stali się bardziej świadomi