Ogólnopolska Olimpiada Biologiczna łączy w sobie pasję do biologii oraz ducha rywalizacji. Tym razem finał konkursu miał miejsce w wyjątkowym dniu - Dniu Ziemi. To symboliczne połączenie natury i nauki wprowadziło dodatkową atmosferę podczas wydarzenia.

Tego dnia zebrało się osiemnaście osób, które zakwalifikowały się do ścisłej czołówki. Dla nich był to czas pełen wyzwań i możliwości sprawdzenia swojej wiedzy oraz umiejętności praktycznych.

Pierwsza część konkursu to tradycyjny sprawdzian wiedzy, który stanowił kluczowy element eliminacji. Druga część była już bardziej wymagająca - uczestnicy przystąpili do testu praktycznego, który odbywał się w laboratoriach analitycznych uczelni. Wszystko to było możliwe dzięki uprzejmości profesorów z Katedry i Zakładu Biologii Medycznej i Molekularnej, którzy przygotowali odpowiednie preparaty do testu praktycznego.

Dla wielu uczestników to nie tylko okazja do rywalizacji, ale także możliwość zetknięcia się z profesjonalnym środowiskiem akademickim. Zwiedzenie laboratoriów uczelni wyższej było dla nich inspirującym doświadczeniem oraz ciekawą odskocznią od standardowego testu.

Atmosfera wśród uczestników była niewątpliwie pełna ekscytacji i zaangażowania. Każdy z nich mógł poczuć się częścią czegoś wyjątkowego, zdobywając nowe doświadczenia i wiedzę w dziedzinie biologii. Olimpiada Biologiczna nie tylko stawia wyzwania przed młodymi naukowcami, ale także inspiruje ich do dalszego rozwoju i poszerzania horyzontów naukowych.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wiedzy i dotarcia aż do finału konkursu. Wszyscy jesteście wygranymi!