27 lutego odbył się w naszej szkole etap regionalny III Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Lust auf Lesen?”, w którym wzięło udział 34 uczniów z 27 szkół.

Dla uczniów i nauczycieli zostały zorganizowane warsztaty. Panie Karolina Syga oraz Irena Machura z Domu Współpracy Polsko - Niemieckiej  przedstawiły nauczycielom zakres działań tej instytucji na rzecz promocji nauki języka niemieckiego oraz polsko - niemieckiej dwujęzyczności „Bilingua - łatwiej z niemieckim!”. Następnie nauczycieli mieli możliwość zapoznania się z ciekawymi zabawami integracyjnymi, które przygotowałą Aleksandra Węglarzy z Complex of Silesian International Schools.

Dla uczniów zostały również przygotowane ciekawe warsztaty „Sprachanimationen” w ramach programu  „Bilingua-łatwiej z niemieckim!” z panią Iwoną Breguła-Hanysek.