Na początku lutego klasy 4a i 5b udały się do Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Chorzowie. Znajduje się tam najnowocześniejsze w Polsce Centrum Edukacji Przeciwpożarowej.

Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się czym jest czad i jak się przed nim bronić. Zobaczyły jak wygląda mieszkanie po pożarze, czując jednocześnie prawdziwy zapach spalenizny. Uczniowie mieli także możliwość poczuć się jak na prawdziwej akcji strażackiej, gdy przy wyciu syren, w stroju strażackim, w pośpiechu wsiadali do wozu strażackiego i „jechali” ulicami miasta (film z prawdziwej akcji wyświetlany był przed przednią szybą samochodu) do pożaru, by go potem wirtualnie ugasić.

Za pomoc w zorganizowaniu wycieczki serdecznie dziękujemy panu Buczyńskiemu, dziadkowi naszych uczniów.