W piątek, 12 kwietnia, w siedzibie PSNJN w Zespole Szkół Prywatnych w Katowicach odbył się kolejny już konkurs z serii „Deutsch-Land – wędrówka po landach”. Wzięło w nim udział osiem trzyosobowych drużyn z całego Śląska, uczestnicząc w warsztatach na temat Getyngi. Spotkanie miało miejsce w samo południe w szkolnej auli, gdzie uczniowie i nauczyciele mieli okazję bliżej poznać niemieckie miasto Göttingen. Warsztaty zostały przygotowane przez nauczyciela języka niemieckiego, Daniela Szeję oraz jego uczennicę, Tosię.

Podczas spotkania uczestnicy zdobyli wiedzę na temat historii miasta, jego słynnych osobistości, uniwersytetu i wiele innych ciekawostek. Dodatkowo mieli okazję posłuchać muzyki artystów związanych z Getyngą. Po części warsztatowej uczestnicy przystąpili do napisania testu, który miał wyłonić zwycięzców. Z radością ogłaszamy, że drużyna z chorzowskiego „Katolika” została zwycięzcą i reprezentować będzie Śląsk na finałach wrocławskich. Gratulujemy!