Już po raz szesnasty zapraszamy do wzięcia udziału w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „O Skrzydło Pegaza”. W naszym konkursie, który zyskał sobie honorowy patronat Śląskiego Kuratora Oświaty, corocznie bierze udział wielu miłośników poezji i mamy nadzieję, że również w tym roku spotka się z Państwa zainteresowaniem.

Konkursem opiekuje się pani dyrektor szkoły Jolanta Kałuża. Nad organizacją czuwają nauczycielki języka ojczystego: Magdalena Lenczowska, Katarzyna Kurkiewicz, Joanna Kurczyk i Dorota Szewczyk-Świerniak.

Organizatorem konkursu jest Prywatna Szkoła Podstawowa „Szkoła jak Dom” oraz Prywatne Gimnazjum „Amicus” w Katowicach. Konkurs odbywa się na dwóch poziomach: podstawowym dla uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej i gimnazjalnym dla uczniów klas I – III gimnazjum. Każdą szkołę może reprezentować troje uczniów (dla każdego poziomu) wyłonionych na drodze eliminacji wewnątrzszkolnych przez nauczycieli języka polskiego.

Etap II międzyszkolny odbędzie się w Prywatnej Szkole Podstawowej "Szkoła jak Dom” przy ulicy Witosa 18 w Katowicach w terminach następujących:

• dla szkół podstawowych – 27 marca 2017 roku o godzinie 9.00,
  • dla gimnazjów – 27 marca 2017 roku o godzinie 11.00.

Do II etapu uczniowie przygotowują jeden utwór poetycki.

Tegoroczny temat przewodni konkursu to „Kolory”. Objętość tekstu nie powinna przekraczać 50 wersów. Wiersz nie może być jednak krótszy niż 20 wersów.

Uczniowie, którzy zakwalifikują się do etapu III – finału, przygotowują jeden tekst poetycki o tematyce dowolnej oraz dowolny fragment prozy. W finale długość utworu poetyckiego nie może przekraczać 40 wersów, a recytacja fragmentu prozatorskiego nie powinna przekraczać 4 minut.

Termin Finału konkursu podamy pod koniec marca.

Zgłoszenia należy nadsyłać do 23 marca na adres mailowy konkurs@nasze-szkoly.edu.pl .