5 grudnia w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Mikołajowy Turniej Szachowy dla dzieci. Turniej został rozegrany w czterech grupach wiekowych systemem kołowym - „każdy z każdym”.

W grupie najmłodszych zwycięzcą został Daichi T., reprezentujący Stage 1A z Complex of Silesian International Schools. Warto podkreślić, że zwycięzca turnieju był również najmłodszym zawodnikiem startującym w Turnieju. Daichi zdobył 7,5pkt z 9 możliwych do zdobycia.

Z takim samym dorobkiem punktowym, miejsce drugie zajął Franciszek R. z klasy 1A ze Szkoły jak Dom.

Na miejscu trzecim uplasowała się reprezentantka tej samej klasy, Kinga K., zdobywając 6,5 pkt.

Zwycięzcą grupy drugiej został Aleksander B. reprezentujący Stage 3B,  z wynikiem 8,5 pkt. z 9 możliwych do zdobycia.

Walka o zwycięstwo toczyła się do ostatniej partii. Zaledwie 0,5 pkt. mniej zdobył Michał Ż. z klasy 2A. Na miejscu trzecim skończył turniej reprezentant tej samej klasy Wiktor B. z dorobkiem 6pkt.

W grupie trzeciej zwyciężył Akita D. reprezentujący Stage 4, z rewelacyjnym wynikiem 10 pkt. z 10 możliwych do zdobycia! Na miejscu drugim reprezentantka Stage 5A, Son Y. z 7,5pkt. Miejsce trzecie zajął Lim J. z Stage 4 z liczbą punktów 5.

W grupie najstarszych, zwycięzcą został Eryk Spyra z klasy 7B wygrywając we wszystkich z ośmiu rozgrywanych partii! Na miejscu drugim Lim Kangho reprezentujący Stage 6 – 6pkt. Z takim samym dorobkiem punktowym trzecie miejsce zajął Stanisław Parma z klasy 5a.

Gratulujemy zwycięzcom Turnieju!

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali upominki a trójka najlepszych z każdej z grup piękne puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Panią Dyrektor Szkoły.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Turnieju!