Odyseja Umysłu to edukacyjny program, który realizowany jest pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Co roku kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego świata bierze udział w konkursie twórczego rozwiązywania problemów. Uczestnicy konkursu podzieleni są na cztery grupy wiekowe. Biorą udział najpierw w Eliminacjach Regionalnych, a następnie najlepsi awansują do Finału Ogólnopolskiego, który wyłoni drużynę reprezentującą nasz kraj podczas Światowych Finałów w Stanach Zjednoczonych. Zespoły złożone z Odyseuszy liczą od 5 do 7 osób, a przewodzi im trener. Uczniowie wybierają jeden z pięciu Problemów Długoterminowych i przez kolejne miesiące przygotowują jego rozwiązanie.

Miło nam poinformować, że nauczyciele naszej szkoły: pani Marta Skwarek (nauczycielka fizyki), pani Monika Musialik (nauczycielka matematyki), pan Artur Szymanek (nauczyciel biologii i informatyki) i pan Daniel Szeja (nauczyciel języka niemieckiego) uzyskali certyfikat Trenera „Odysei Umysłu”. Nasi pedagodzy, bogatsi o nowe inspiracje i metody pracy, przystąpią do tworzenia grupy konkursowej złożonej z najlepszych uczniów Zespołu Szkół Prywatnych. Grupa młodych naukowców poprzez udział w treningu twórczego myślenia będzie aktywnie i ciekawie spędzać czas w szkole!

Zobacz na Facebook'u!