To już ostatni raz. Od 10 do 12 kwietnia uczniowie trzecich klas gimnazjalnych naszego Amicusa i Complex of Silesian International Schools przystąpili do egzaminu kończącego kolejny etap ich edukacji. W tym roku aż sześć różnych zespołów nadzorowało jego przebieg tak, by uczniowie o różnorodnych, specjalnych potrzebach edukacyjnych mogli powalczyć o dobre wyniki na zasadzie wyrównanych szans ze wszystkimi swoimi koleżankami i kolegami. Niefortunna i – naszym zdanym – zupełnie nieprzemyślana reforma systemu edukacji w Polsce sprawiła, że tegoroczny egzamin gimnazjalny był ostatnim.  Za naszych gimnazjalistów trzymamy kciuki. Wyniki egzaminu poznamy dopiero za dwa miesiące, ale mamy nadzieję, że będą równie świetne jak te w poprzednich latach!