Naturalną ciekawość dzieci i ich chęć do pracy wystarczy tylko odpowiednio wykorzystać, aby obalić krążące legendy o problemach uczniów z ułamkami zwykłymi.

Drożdżówki podzielone na kawałki różnej wielkości, krojenie jabłek, dzielenie czekolady, batoników czy dzielenie szklanki na kilka części mazakiem – to narzędzia zazwyczaj w zupełności wystarczające, aby pokazać dzieciom, czym są ułamki zwykłe i jak wykonywać na nich działania.

Lekcje dotyczące ułamków prawie wszystkim kojarzą się z nudnymi przykładami rachunkowymi wykonywanymi od dzwonka do dzwonka.
A u nas było super !!!
Oczywiście trening czyni mistrza, ale zamiana tablicy i kredy na inną, bardziej atrakcyjną dla dzieci formę sprawia, że zapominają one o tym, że lekcja dotyczy ułamków. Dodawanie, odejmowanie i skracanie staje się łatwiejsze.