23 października 2015 r. w ramach „Spotkań z pasją ” uczestniczyliśmy w interaktywnym spotkaniu z Panem Grzegorzem Pietrzykowskim, pasjonatą nurkowania w głębinach morskich, instruktorem z dużym doświadczeniem i członkiem grupy nurków z Centrum Nurkowania „Bakcyl”. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się m.in. jakie kroki należy podjąć, aby zostać młodym nurkiem, jak wygląda strój nurka i do czego służą poszczególne elementy wyposażenia. Pan Grzegorz podkreślał, że ważne jest, by mieć w życiu marzenia i realizować swoje pasje. Jego pierwszy kontakt z wodą zaczął się w wieku 12 lat, kiedy tata zabrał go po raz pierwszy na łódkę. Potem nauczył się pływać i konsekwentnie realizował swoje plany związane z nurkowaniem. Dziś nurkuje na wielu wodach świata i ogląda przepiękny, bajeczny, podwodny świat. Film z relacją z jednej z takich „podwodnych wypraw” towarzyszył nam podczas całego spotkania.