Uczniowie klasy 0DP - Zofia Wodyńska, Kajetan Karbowski, Jan Pecka oraz Jan Śliwiński wzięli po raz pierwszy udział w International Academic Marathon z Fizyki.

AM International Final 2020 otrzymał wsparcie profesorów z całego świata. Większość doradców AM to czołowi eksperci w swoich dziedzinach zawodowych. W Academic Marathon wzięło udział łącznie we wszystkich dyscyplinach ponad 600 uczestników z 26 krajów. Zawodnicy przystąpili do testu, który ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną został przeprowadzony online, przy włączonej kamerze i mikrofonie.

Uczestnicy musieli odpowiedzieć na 100 pytań wielokrotnego wyboru, które sprawdzały ich umiejętności uczenia się i rozumienia nowej wiedzy na temat zaawansowanych teorii akademickich.

Nasi licealiści spisali się bardzo dobrze. Na szczególną uwagę zasługuje wynik Jana Ś, który w klasyfikacji zdobył 3. miejsce i brązowy medal.

Gratulujemy!

Wszystkim Uczestnikom należą się podziękowania za entuzjazm i udział!

Opiekun: Marta Skwarek