30 października 2015 roku odbył się w pionie 4–6 szkolny Dzień Samorządności zorganizowany przez Zarząd Samorządu Uczniowskiego. W tym dniu Pani Dyrektor symbolicznie przekazała władzę uczniom Prywatnej Szkoły Podstawowej „Szkoła jak Dom”, a zajęcia odbyły się zgodnie z planem zaproponowanym przez Zarząd Samorządu Uczniowskiego. Każda klasa przyszła do szkoły ubrana w kolorze wcześniej wylosowanym przez przewodniczącego klasy. Na wybranych przedmiotach, po wcześniejszym uzgodnieniu z poszczególnymi nauczycielami, zajęcia zostały poprowadzone przez wyznaczonych uczniów, a nauczyciele zajęli miejsca w ławkach. Niektóre z takich zajęć były hospitowane przez przedstawiciela Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Trzeba przyznać, że uczniowie oprócz tego, że świetnie się bawili, bardzo dobrze poradzili sobie w roli nauczycieli, jednakże część z nich później stwierdziła, że nauczanie wcale nie należy do takich łatwych zadań, jak im się wcześniej wydawało… Tego dnia na parterze w szkolnym korytarzu odbył się kiermasz zdrowej żywności, który zorganizowała klasa 6c.