24 listopada 2017 roku odbył się w pionie 4–6 Szkolny Dzień Samorządności zorganizowany przez Zarząd Samorządu Uczniowskiego. W tym dniu zajęcia odbyły się zgodnie z planem zaproponowanym przez Samorząd, gdyż władza została symbolicznie przekazana przez Panią Dyrektor społeczności uczniowskiej. Każda klasa przyszła do szkoły ubrana w kolorze wcześniej wylosowanym przez przewodniczącego. Na wybranych przedmiotach, po wcześniejszym uzgodnieniu z poszczególnymi nauczycielami, zajęcia zostały poprowadzone przez wyznaczonych uczniów, a nauczyciele zajęli miejsca w ławkach. Niektóre z takich zajęć były hospitowane przez przedstawiciela Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Trzeba przyznać, że uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie w roli nauczycieli, doskonale się przy tym bawiąc, jednakże część z nich później przyznała, że nauczanie wcale nie należy do łatwych zadań...