Kolejny raz uczniowie naszej szkoły (klasy 7 i 8) wraz z nauczycielami wybrali się na rajd rowerowy po okolicznych lasach. Tym razem wszyscy spodziewaliśmy się trudnych warunków, ponieważ przez kilka ostatnich dni padał deszcz. Rzeczywiście trasa, która w większości przebiegała przez panewnickie lasy, była wymagająca. Wielokrotnie cała wycieczka musiała przejeżdżać przez ogromne kałuże i błotniste miejsca. Stroje większości rowerzystów bardzo szybko pokryły się brudnymi i mokrymi plamami błota. Ale nikt nie narzekał na warunki, wręcz przeciwnie, uczniowie cieszyli się z takiego obrotu sprawy - i tak najważniejszy był wspólnnie spędzony czas na świeżym powietrzu poza szkołą, a nie w klasie. Po kilkunastu kilometrach wycieczka dotarła do miejsca docelowego, w którym zgłodniali rowerzyści w końcu mogli upiec na ognisku kiełbaski, chleb, a nawet jabłka. Z kilkoma przygodami, ale cali i zdrowi wszyscy dotarliśmy pod szkołę około godziny 15:00. To już kolejny rajd, który można zaliczyć do bardzo udanych.