Tydzień po wyprawie klas siódmych na rajd rowerowy udały się dzieci z klas piątych i szóstych. Pogoda nam dopisała, uczniowie również. W szkolnym rajdzie wzięło udział 42 uczniów oraz 6 nauczycieli. Trasa, podobnie jak tydzień wcześniej, przebiegała głównie przez Lasy Kochłowickie i Lasy Panewnickie. Celem wycieczki był Park Zadole oraz znajdująca się tam tężnia i skatepark, który bardzo bardzo spodobał się młodych rowerzystom. W przerwie między zabawą na skateparku i wizytą w tężni solankowej dzieci zjadły przepyszną kiełbasę z grilla. Cała wycieczka wróciła do szkoły ok. godz. 15:00. Mimo przygód związanych z przebitymi dentkami (u dwóch osób) czy wielokrotnym spadaniem łańcucha, mimo trasy, która miejscami była bardzo wymagająca, uczniowie będą mile wspominać tę wspólną wycieczkę i w przyszłym roku jeszcze liczniej staną na starcie II Szkolnego Rajdu Rowerowego.