W czerwcu uczniowie klas pierwszej i drugiej naszego liceum, a także nasi przyszli licealiści, wzięli udział w wycieczce do Austrii i Czech. Pod koniec roku szkolnego spędziliśmy wyjątkowy czas - zwiedzając, ucząc się o historii i kulturze, a przede wszystkim - będąc wspólnie czas.

Podczas czterech dni zobaczyliśmy m.in. Ołomuniec, gdzie podziwialiśmy ratusz, rynek z kolumną Trójcy Przenajświętszej oraz spacerowaliśmy po urokliwych uliczkach wokół rynku. Natomiast w Brnie zobaczyliśmy m.in. Twierdzę Spilberk. Pojechaliśmy także do Morawskiego Krasu, aby zwiedzić wyjątkowe miejsce - jaskinie Punkievni.

Kolejnym punktem naszego programu był przejazd do Wiednia, gdzie zwiedziliśmy Stare Miasto: Schweden Platz, Griechen Gasse, Katedrę św. Szczepana, ulicę Graben z kolumną morową, Plac św. Michała, Ratusz Miejski, plac Marii Teresy, a następnie dom Hundertwassera. Urocze chwile spędziliśmy w ogrodach Pałacu Schoenbrunn, a także na wzgórzu Kahlenberg, gdzie podziwialiśmy piękną panoramę Wiednia. Niesamowitych wrażeń dostarczył nam Prater - wiedeński park rozrywki. Podczas naszej wycieczki był oczywiście czas na posmakowanie lokalnej kuchni i zakup pamiątek.

Przewodnikiem i pilotem naszej wycieczki była p. Patrycja Zielonka-Rduch, natomiast opiekę wychowawczą sprawowały panie: Edyta Burdzik-Niemiec i Dorota Szewczyk-Świerniak.