W środę 18 października 2017 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole międzynarodową delegację wraz z przedstawicielami Uniwersytetu Śląskiego, m.in. prof. Alicją Ratuszną, oraz WOM. Wizyta studyjna odbyła się w ramach naszej współpracy z Uniwersytetem Śląskim, SMCEBI, który jest partnerem stowarzyszonym projektu LELETO - Leading to Learn Togheter finansowanym w ramach programu Erasmus +. Celem głównym projektu LELETO jest opracowanie nowego podejścia jakościowego w zakresie rozwoju zawodowego nauczycieli oraz zebranie dobrych, innowacyjnych praktyk edukacyjnych. Efektem będzie stworzenie podręcznika zbierającego najlepsze doświadczenia, a następnie warsztaty upowszechniające w krajach partnerskich. Liderem projektu jest łotewska organizacja Rigas Izglibitas un informativi metodiskais centrs. Ponadto w projekcie uczestniczą organizacje partnerskie z Wielkiej Brytanii (City Council Leeds), Litwy, Łotwy oraz Estonii (Uniwersytet w Tartu).   Wizyta w naszej szkole rozpoczęła się od uroczystego powitania przez Panią Dyrektor mgr. Jolantę Kałużę wszystkich zgromadzonych w auli. Po krótkiej części artystycznej, popisie pianistycznym utalentowanych uczniów Xin Zongrong oraz Zhang Yinghan, wszyscy mogliśmy zobaczyć film autorstwa Pani Katarzyny Papas Rotko, który to pięknie zaprezentował nasze szkoły. Przygotowany został również na tę okoliczność „kącik międzynarodowy” oraz postery dotyczące naszych projektów Erasmus +. Goście mieli okazję zapoznać się ze specyfiką naszych szkół. Podczas panelu dyskusyjnego koordynatorzy poszczególnych pionów odpowiadali na liczne zapytania dotyczące metodyki nauczania programów, zarówno polskich jak i międzynarodowych Cambridge oraz IB. Po krótkiej przerwie, gimnazjaliści oprowadzili międzynarodową delegację po szkole (wszystko prezentując w języku angielskim), a następnie odbyły się lekcjach pokazowe. Nie zabrakło też czasu na indywidualne rozmowy oraz poczęstunek. Nad całością czuwała p. Marta Skwarek, organizatorka wizyty. Podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji i przebiegu tej wizyty, przede wszystkim: p. Katarzynie Papas Rotko, Koordynatorom poszczególnych pionów, p. Joannie Stebel za prowadzenie i tłumaczenie, p. Katarzynie Kani, p. Annie Stebel i p. Joe Babio za przeprowadzenie lekcji pokazowych oraz za pomoc techniczną p. Małgorzacie Andrysiak i p. Marcie Zemła, p. Sebastianowi a p. Michałowi Skowrońskiemu za zdjęcia.