W dniach 26-29 września uczniowie "Szkoły jak Dom" i Gimnazjum "Amicus" uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Giżycka. Cały ten czas wypełniony był przeróżnymi warsztatami i grami, przygotowanymi przez animatorów z ośrodka "Gwarek", w którym byliśmy zakwaterowani. Mieliśmy między innymi możliwość własnoręcznego zdobienia koszulek, uczyliśmy się wzajemnego szacunku na warsztatach "Ja i moja klasa", uczestniczyliśmy w turnieju wiedzy i przez chwilę mogliśmy się poczuć jak gwiazdy, biorąc udział w grze "Agent". Wieczorami animatorzy dbali o rozrywkę, przygotowując ognisko, dyskotekę i karaoke. Wiele emocji wśród uczniów szkoły podstawowej wzbudziła nocna gra terenowa. To był bardzo udany wyjazd.