We wtorek1 października klasy 7a i 7b wraz z panem Arturem Szymankiem i wychowawcami, panią Dorotą Kawą i panem Michałem Skowrońskim, udały się na wycieczkę do Wrocławia. W planie było zwiedzanie wrocławskiego ZOO, a w szczególności Afrykarium oraz wizyta w Hydropolis, czyli centrum nauki i wiedzy o wodzie. W ogrodzie zoologicznym uczniowie otrzymali od pana Artura karty pracy z trzema pytaniami, na które mieli udzielić odpowiedzi, korzystając z pomocy tablic informacyjnych na terenie ZOO. Jednym z zadań było podanie przyczyn zaniku bioróżnorodności wraz z wymieniem gatunków najbardziej zagrożonych. W Hydropolis wszyscy uczestniczyli w wycieczce prowadzonej przez przewodnika, poznawali genezę wody na Ziemi, jej znaczenie, sposoby wykorzystywania, organizmy wodne i podwodne, największe katastrofy morskie, a wszystko to w bardzo przystępnej multimedialnej formie.