19 października klasy 7a i 7b udały się wraz z wychowawcami do Nikiszowca do Szybu Wilson na światową wystawę Body Worlds.

Wraz z naszymi przewodnikami rozpoczęliśmy fascynującą podróż przez misternie przygotowane modele anatomiczne. Ciała, które oglądaliśmy, były prawdziwe, pochodzące od dawnych dawców, którzy podarowali swoje ciała w celach naukowych i edukacyjnych. To była niezwykła okazja do zrozumienia budowy człowieka, jego funkcji i złożoności.

Podczas zwiedzania uczestniczyliśmy w interaktywnych lekcjach anatomii i mogliśmy zbliżyć się do anatomii układu krążenia, układu nerwowego i innych systemów organizmu. Dowiedzieliśmy się, jak działa ludzki mózg, jakie są różnice między układem kostnym dorosłego a dziecka oraz wiele innych fascynujących faktów na temat ciała ludzkiego.

Niezwykle poruszająca była sala poświęcona zdrowemu stylowi życia, gdzie przypomniano nam, jak ważne jest dbanie o nasze ciała, zdrową dietę i aktywność fizyczną. To była nie tylko lekcja anatomii, ale także przypomnienie, jak dbać o własne zdrowie.

Wycieczka na wystawę "Body Worlds" była niezapomnianym przeżyciem, które na długo zostanie w naszej pamięci. Dzięki wystawie zrozumieliśmy, jak niesamowite jest ludzkie ciało i jak ważne jest dbanie o nie.