Informuję,  że tytuł Laureata III miejsca X Konkursu Informatycznego „Bóbr” otrzymał Miłosz Wąsacz, uczeń klasy 6a. W tegorocznym konkursie udział wzięło 4551 uczniów z 431 szkół podstawowych w kategorii klas IV – VI. „Bóbr” jest międzynarodowym konkursem z zakresu informatyki oraz  technologii informacyjnej i  komunikacyjnej, zainicjowanym w roku 2004 na Litwie. Konkurs ma charakter jednorazowego testu rozwiązywanego samodzielnie przez uczestnika na komputerze z oprogramowaniem konkursowym. Test składa się z kilkudziesięciu zadań. Rozwiązanie zadania polega na wskazaniu dokładnie jednej z możliwych odpowiedzi przez kliknięcie lub wykonaniu innych czynności z pomocą komputera, prowadzących do rozwiązania.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

Gratuluję zwycięzcy
Agnieszka Grabolus