Tradycyjnie w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Kolęd Europejskich dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Wzięło w nim udział 12 szkół z województwa śląskiego. W tym roku piosenek świątecznych wysłuchaliśmy 12 stycznia. Uczniowie śpiewali utwory w językach: angielskim, niemieckim i hiszpańskim. Oceniana była poprawność językowa, odtworzenie melodii i ogólne wrażenie artystyczne. Cenne nagrody dla zwycięzców ufundowała Pani Dyrektor Jolanta Kałuża. Organizatorem konkursu jest Prezes  Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Katowice mgr Małgorzata Bubik.

Dodatkowo przed częścią oficjalną zaprezentowali się grupy uczniów z Prywatnej Szkoły Podstawowej „Szkoła jak Dom”, Prywatnego Gimnazjum „Amicus” i Complex of Silesian Internarional Schools, którzy wykonali piosenki w językach: polskim, angielskim, niemieckim i hiszpańskim.

W kategorii uczniów szkoły podstawowej wygrała Patrycja Chrząszcz, która zaśpiewała piosenkę „Santa Claus is coming to town”. Drugie miejsce zajęła Nadia Bekkar, śpiewająca w języku angielskim piosenkę „Let it snow”, a trzecie Nadia Partyka („So this is Christmas”). Wśród gimnazjalistów najwięcej głosów jury otrzymała Jagoda Sadziak, śpiewająca piosenkę „Everybody’s Whiting for the man with the bag”. Laureatami konkursu wśród starszych uczniów zostali również:Agata Damczyk („Mary, did you know?”) i Grace Estep („Hallelujah”).

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za obecność i piękne wykonanie kolęd, pastorałek i świątecznych piosenek!!!