27 marca odbył się półfinał XVI Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego O Skrzydło Pegaza. Motywem przewodnim tegorocznego konkursu były kolory.

Jury przewodniczył redaktor Maciej Szczawiński z Radia Katowice.

O udział w finale walczyli przedstawiciele szkół podstawowych oraz gimnazjów z naszego regionu. Do finału zakwalifikowały się następujące osoby: Adam Abatorab i Paulina Lozano-Santos ze Szkoły Podstawowej nr 65 w Katowicach, Oskar Rzeszut ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Katowicach, Dominika Kabis i Julia Cieślikowska z Zespołu Szkół Zakonu Pijarów, Karolina Leda i Paweł Wojtaszek ze Szkoły jak Dom w Katowicach, Maja Idzińska ze Szkoły Podstawowej nr 59 w Katowicach, Martyna Tenerle i Aya Sobczak Ait –Oulahyane ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Sosnowcu, Anna Więckowska ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Katowicach, Anna Bałys ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Katowicach, Maria Kupińska z Zespołu Szkół Integracyjnych nr 1 w Katowicach, Dominika Buchowicz z Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach, Wiktor Malara, Grzegorz Rusecki i Kamil Bienias z Gimnazjum Amicus w Katowicach. Gratulujemy.

Finał konkursu odbędzie się 26 kwietnia 2017 r. o godzinie 9.00 w auli naszej szkoły.