W naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. “ŻYWA LEKCJA HISTORII - ŚREDNIOWIECZE”, które przygotowano dla uczniów szkoły podstawowej. W trakcie przedstawienia uczniowie mieli sposobność zapoznania się z podstawowymi zasadami etosu rycerskiego oraz ważnymi i interesującymi wydarzeniami z historii Polski i Europy w epoce średniowiecza:

- WIKINGOWIE

- CEREMONIA PASOWANIA NA RYCERZA

- RYCERSKI KODEKS HONOROWY

- TURNIEJE RYCERSKIE

- KRUCJATY

- KRZYŻACY

- BITWA POD GRUNWALDEM

Dużym atutem przedstawienia był zabawny i profesjonalnie opracowany pod względem merytorycznym scenariusz oraz świetny występ aktorów. Za największą atrakcję przedstawienia śmiało można uznać pojawienie się na scenie uczniów naszej szkoły, którzy aktywnie uczestniczyli w inscenizacji, mając jednocześnie możliwość wystąpienia w kostiumach z epoki.

Niekonwencjonalna lekcja historii zrealizowana była z dużym poczuciem humoru, a wszyscy jej uczestnicy nagrodzeni zostali przez publiczność gromkimi brawami.