Od kilku lat szkolne życie w naszej szkole wzbogacają „noce planszówek”. To czas nie tylko na powrót do wielu zapomnianych gier, wypieranych współcześnie przez komputerowe, ale także okazja do integracji międzyklasowej.

Warto pamiętać, że historia gier sięga czasów starożytnych. Już Sumerowie i Egipcjanie cenili ten rodzaj rozrywki. Współcześnie, po ogromnej „karierze” gier komputerowych nastały czasy powrotu do tradycyjnych gier planszowych. Dlaczego? To przede wszystkim trening umysłowy, ale także doskonała rozrywka, w której liczą się bezpośrednie emocje graczy.

„Noce z planszówkami” w naszej szkole to czas dla tych, którzy po prostu chcą spędzić czas w miłym towarzystwie, nawet kosztem „zarwania nocy”.

Tak też było w piątkową noc (23 listopada oraz 3 grudnia), kiedy to uczniowie naszej szkoły kl.4-8, zamiast spać, postanowili spędzić czas do sobotniego poranka na rozrywce. Największą popularnością cieszyły się gry towarzyskie, takie jak: Dixit, Splendor, Pociągi, Monopol. Wspólne jedzenie pizzy, rozgrywki na hali sportowej oraz projekcja filmu.

Cudownie spędzony czas :)