Prywatna Szkoła Podstawowa w Katowicach

"Szkoła jak Dom"

Samorząd szkolny

WITAJCIE W SZKOLE!!!

SAMORZĄD UCZNIOWSKI ZAPRASZA DO DZIAŁANIA!!!

JUŻ NIEDŁUGO PIERWSZE SPOTKANIE!

Zapraszam, opiekun SU Pionu I-III, Agnieszka Hercog

samorząd szkolny, edukacja wczesnoszkolna, Prywatna Szkoła Podstawowa SZKOŁA JAK DOM

Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego Pionu 1-4
w Roku Szkolnym 2018-2019 jest:

JAKUB B. Z klasy 3b,
I zastępcą – MAJA P. Z klasy 2b
II zastępcą (Sekretarzem) – MARTYNA K. Z klasy 3a

KALENDARIUM ŚWIĄT i DNI SPECJALYCH

organizowanych w roku szkolnym 2018/2019

przez SAMORZĄD UCZNIOWSKI PIONU I-IV.

18 października —DZIEŃ DOBRYCH WIADOMOŚCI

Przedstawiciele Samorządów Klasowych losują „Dobrą Wiadomość” z „magicznego pudełka”. Wiadomość obwieszczają Klasie i przypinają w widocznym miejscu. Przekaz wiadomości należy zrealizować, zgodnie ze wskazaniami.

4-5 października (Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu oryginalnie obchodzony 1 października)— DZIEŃ WARZYW I OWOCÓW

Każdy z Nas w tym dniu zobowiązany jest zjeść coś zdrowego. Uczniowie przynoszą „na drugie śniadanie” potrawy warzywno-owocowe. Każda Klasa, której choć 1 Uczeń zapomni o zdrowym odżywianiu, otrzymuje dodatkowe zadanie Klasowe – należy wykonać KOLAŻ ZDROWEGO ŻYWIENIA, który przedstawia się Samorządowi Uczniowskiemu do dnia 15 października. Kolaż zawieszamy w klasach.

Listopad

5-14 listopada – każda Klasa zobowiązana jest przekazać 12 tabliczek czekolady na rzecz SU. Tabliczki czekolady zbiera Opiekun SU i deponuje je w szkolnej tajemnej skrytce. Czekoladki niezbędne są do przeprowadzenia obchodów Szkolnego Dnia Czekolady. Każda klasa zobowiązana jest również wykonać 1 mini koszyczek-pudełko w kolorze czekoladowym lub czekolado-podobnym i przekazać go Opiekunowi SU do dnia 20 listopada.

21 listopada - Szkolny Dzień Czekolady.

14 grudnia - Dzień Dziwaka

każdy Uczeń ma prawo, ale nie obowiązek, przebrać się w „dziwaczny” sposób. Pamiętajcie, że „dziwacznie” przebranych PODZIWIAMY za odwagę, finezję i niepowtarzalny styl!

8 luty - Dzień Pizzy

prośba SU, aby w tym dniu Wychowawcy Klas zamówili dla każdej Klasy pizzę. Świętujemy i poznajemy zwyczaje związane z jedzeniem i przygotowywaniem pizzy. Kochanych Rodziców prosimy o wyrozumiałość żywieniową w tym dniu.

21 marca – SZKOLNY DZIEŃ TĘCZY I DZIEŃ SŁODZIAKA

Uczniowie każdej klasy w związku z nadejściem Wiosny przebierają się w określone kolory Tęczy.

Klasa 1a przebiera się w kolor zielony, 1b – kolor czerwony, 2a – kolor pomarańczowy, 2b – kolor niebieski, 3a - kolor szary, 3b – kolor fioletowy, 3c – kolor brązowy lub złoty, 4a – kolor żółty, 4b - biały

Jednocześnie obchodzimy Dzień Słodziaka. W tym kolorowym dniu klasy wymieniają się cukierkami. Cukierki winny być małe,  a nadwyżka słodyczy przekazywany jest Wychowawcy i wykorzystywana przez niego w dowolnym czasie.

Wymiany dokonują przedstawiciele Samorządów Klasowych o godzinie wskazanej przez Wychowawcę.

25 - 29 kwietnia – NAJSYMPATYCZNIEJSZY NAUCZYCIEL

W kwietniu zostanie przeprowadzone głosowanie na najsympatyczniejszego Nauczyciela. Każdy uczeń otrzyma kartę do głosowania (Wzór karty dostępny będzie u opiekuna SU). Ważny głos to wrzucona karta do głosowania do urny wystawionej na parterze budynku szkoły z imieniem i nazwiskiem ulubionego nauczyciela. Wygrywa nauczyciel, który zbierze najwięcej głosów uczniów. Wyniki ogłosi SU, a nazwisko nauczyciela zostanie podane na tablicy ogłoszeń.

8-12 maja — DNI DOBRYCH UCZYNKÓW

W tych dniach każdy uczeń zobowiązany jest wypełniać tylko dobre uczynki. Każdy, któremu się to uda, rysuje serduszko na specjalnej planszy Dobrych Uczynków. Pamiętajcie, że zanim umieścicie serduszko „dobrego uczynku” na plakacie, powinniście otrzymać zgodę Wychowawcy. Jeśli na plakacie zabraknie miejsca, wycinamy serduszka z papieru, wpisujemy swoje imię i przyklejamy do drzwi.

REGULARNIE OBCHODZIMY TAKŻE:

• DZIEŃ KOLORU - każdy piąty dzień miesiąca. Wszyscy uczniowie, którzy tego dnia zdecydują się na przyjście do szkoły w ubraniu w określonym kolorze zostaną zwolnieni z zadania domowego z języka angielskiego zadanego tego dnia.
    KOLOR DNIA zostanie wylosowany przez Zarząd SU w dniu poprzedzającym DZIEŃ KOLORU i ogłoszony na tablicy informacyjnej samorządu.
  • DZIEŃ SZALONEJ FRYZURY – każdy 13-sty dzień miesiąca. Każdy, kto pojawi się w Szkole szaleńczo wyfryzowany i ubierze jakąś część garderoby na lewą stronę , zostanie zwolniony z zadania domowego z języka polskiego lub matematyki zadanego danego dnia ( wyboru przedmiotu dokonuje Wychowawca).
  • DZIEŃ ELEKTRONICZNY – każdy dwudziesty dzień miesiąca.
  • DZIEŃ WOLNEGO UBIORU - każdy trzydziesty dzień miesiąca.
  • UCZEŃ MIESIĄCA – Każdy Wychowawca uprawniony jest 1 raz w miesiącu do wręczenia odznaki – UCZNIA MIESIĄCA. Nauczyciel wręcza odznakę za dobre zachowanie, świetne wyniki w nauce, ogromny postęp, czy poprawę w zachowaniu. Nazwiska uczniów miesiąca przedstawione będą na tablicy ogłoszeń na parterze. Nauczyciel ma również prawo nie odznaczyć żadnego ucznia. Odznaczenie przepada w takiej sytuacji.
  • Wszelkiego rodzaju inne propozycje uczniów dotyczące akcji, konkursów, pomysłów, które chcieliby wprowadzić do obowiązujących w naszej szkole, prosimy przekazywać Opiekunowi Samorządu Uczniowskiego – pani Agnieszki Hercog

Wszelkie pomysły przedyskutowane zostaną przez Radę SU i po zaakceptowaniu przez Panią Dyrektor wejdą w życie.

Uwagi:

*obchody niektórych nietypowych świąt zostały zmodyfikowane i przystosowane do potrzeb obchodzenia ich w Szkole przez Uczniów Pionu I-IV.