WITAJCIE W SZKOLE!!!

SAMORZĄD UCZNIOWSKI ZAPRASZA DO DZIAŁANIA!!!

JUŻ NIEDŁUGO PIERWSZE SPOTKANIE!

Zapraszam, opiekun SU Pionu I-IV, Agnieszka Hercog

Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Pionu 1-4
w Roku Szkolnym 2023-2024 jest:

Hanna Sz. z klasy 4b,
I zastępcą – Amelia U. z klasy 3b
II zastępcą (Sekretarzem) – Ignacy S. z klasy 2a

KALENDARIUM ŚWIĄT i DNI SPECJALYCH

organizowanych w roku szkolnym 2023/2024

przez SAMORZĄD UCZNIOWSKI PIONU I-IV.

Październik
12 października — DZIEŃ DOBRYCH WIADOMOŚCI

Przedstawiciele Samorządów Klasowych losują „Dobrą Wiadomość” z „magicznego pudełka”. Wiadomość obwieszczają Klasie i przypinają w widocznym miejscu. Przekaz wiadomości należy zrealizować, zgodnie ze wskazaniami.

Październik
4-5 października (Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu oryginalnie obchodzony 1 października) — DZIEŃ WARZYW I OWOCÓW

Każdy z Nas w tym dniu zobowiązany jest zjeść coś zdrowego. Uczniowie przynoszą „na drugie śniadanie” potrawy warzywno-owocowe. Każda Klasa, której choć 1 Uczeń zapomni o zdrowym odżywianiu, otrzymuje dodatkowe zadanie Klasowe – należy wykonać KOLAŻ ZDROWEGO ŻYWIENIA, który przedstawia się Samorządowi Uczniowskiemu do dnia 15 października. Kolaż zawieszamy w klasach.

24 listopada - Dzień Pluszowego Misia

W tym dniu świętujemy Dzień Pluszowego Misia. Każdy uczeń w tym dniu może przynieść do szkoły swojego ulubionego misia. Na świetlicy szkolnej odbędą się konkursy, zabawy związane z misiami.

Grudzień

13 grudnia - Dzień Dziwaka – każdy Uczeń ma prawo, ale nie obowiązek, przebrać się w „dziwaczny” sposób. Pamiętajcie, że „dziwacznie” przebranych PODZIWIAMY za odwagę, finezję i niepowtarzalny styl!

26 styczeń - Dzień Pizzy

prośba SU, aby w tym dniu Wychowawcy Klas zamówili dla każdej Klasy pizzę. Świętujemy i poznajemy zwyczaje związane z jedzeniem i przygotowywaniem pizzy. Kochanych Rodziców prosimy o wyrozumiałość żywieniową w tym dniu.

19 marca – SZKOLNY DZIEŃ TĘCZY

Uczniowie każdej klasy w związku z nadejściem Wiosny przebierają się w określone kolory Tęczy.
Klasa 1a przebiera się w kolor pomarańczowy, 1b – kolor fioletowy, 2a – kolor biały, 2b – kolor żółty, 3a - kolor szary, 3b – kolor niebieski, 4a – kolor zielony , 4b - brązowy

23 kwietnia – DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Uczniowie każdej klasy porozumiewają się w tym dniu w języku angielskim. Dodatkowo uczniowie będą uczestniczyć w specjalnym wydaniu lekcji (inf. podadzą Angliści)

9 maja — DZIEŃ EUROPEJSKI

Każda klasa robi projekt na temat wylosowanego kraju (zawiera tam podstawowe informacje typu: flaga, język urzędowy, kultura i obyczaje) . Losowanie odbywa się 2 tygodnie wcześniej przed planowanym oddaniem plakatu.

REGULARNIE OBCHODZIMY TAKŻE:

• AKCJĘ "ZGRANA KLASA" - raz w miesiącu obchodzimy dzień tematyczny wskazany przez Opiekuna SU tydzień przed planowaną datą.
  • DZIEŃ SZALONEJ FRYZURY - każdy 13-sty dzień miesiąca. Każdy, kto pojawi się w Szkole szaleńczo wyfryzowany i ubierze jakąś część garderoby na lewą stronę, zostanie zwolniony z zadania domowego z języka polskiego lub matematyki zadanego danego dnia ( wyboru przedmiotu dokonuje Wychowawca).
  • DZIEŃ ELEKTRONICZNY - każdy dwudziesty dzień miesiąca
  • DZIEŃ WOLNEGO UBIORU - każdy trzydziesty dzień miesiąca
  • UCZEŃ MIESIĄCA – Każdy Wychowawca uprawniony jest 1 raz w miesiącu do wręczenia odznaki – UCZNIA MIESIĄCA. Nauczyciel wręcza odznakę za dobre zachowanie, świetne wyniki w nauce, ogromny postęp, czy poprawę w zachowaniu. Nazwiska uczniów miesiąca przedstawione będą na tablicy ogłoszeń na parterze. Nauczyciel ma również prawo nie odznaczyć żadnego ucznia. Odznaczenie przepada w takiej sytuacji.
  • Wszelkiego rodzaju inne propozycje uczniów dotyczące akcji, konkursów, pomysłów, które chcieliby wprowadzić do obowiązujących w naszej szkole, prosimy przekazywać Opiekunowi Samorządu Uczniowskiego – pani Agnieszki Hercog.
  • Wszelkie pomysły przedyskutowane zostaną przez Radę SU i po zaakceptowaniu przez Panią Dyrektor wejdą w życie.

*obchody niektórych nietypowych świąt zostały zmodyfikowane i przystosowane do potrzeb obchodzenia ich w Szkole przez Uczniów Pionu I-IV.