W ramach ogólnopolskiej akcji „Bajeczni adwokaci” 24  i 25 kwietnia 2023 r. odbyły się w naszej szkole spotkania z przedstawicielami tego zawodu. Przybycie adwokatów do szkoły miało na celu przybliżenie dzieciom tego trudnego zawodu. Pani Natalia i pan Bartłomiej zaprezentowali uczniom klas I-III bajkę pt. „Leśne sprawy Misia Adwokata”.  W książce główny bohater – Miś, pomaga niesłusznie oskarżonemu Wilkowi, udowodnić jego niewinność. Po wysłuchaniu bajki dzieci mogły dowiedzieć się wielu ciekawych informacji związanych z praca adwokata oraz jego strojem. Goście wyczerpująco odpowiadali na zadawane przez uczniów pytania. Można też było przymierzyć adwokacką togę. Spotkania były bardzo sympatyczne i na pewno osiągnęły swój cel.