9 maja obchodzimy Dzień Europy. To właśnie ten dzień w 1950 roku uznaje się za symboliczny początek procesu integracji europejskiej.

Nasi uczniowie z tej okazji brali udział w projekcie związanym właśnie z tym wydarzeniem. Pierwszym etapem było wylosowanie przez przewodniczącego lub przewodniczącej klasy państwa, które należy do UE. Kolejnym ich zadaniem było przygotować projekt w formie plakatu o wylosowanym państwie oraz zawarcie istotnych informacji oraz ciekawostek. Praca ta wymagała od naszych uczniów podziału pracy, współpracy oraz organizacji, a także pomysłowości.

Wśród prezentowanych państw znalazły się:

Dania, Czechy, Słowacja, Holandia, Włochy, Malta, Węgry oraz Grecja.

Mogliśmy  dowiedzieć się, jakie są stolice danych państw, słynne potrawy, marki samochodów produkowane we Włoszech, skąd pochodzą bajki tj. Muminki, Rumcajs, Sąsiedzi, Krecik, a także poznać waluty, państwa sąsiadujące, barwy i flagi danego kraju, zabytki itd.

Kolejnym etapem było oddanie plakatów, które urozmaiciły szkolną świetlicę. Uczniowie mogli w wolnej chwili zapoznać się z pracami innych klas.

Finałem był konkurs zorganizowany przez Panią Agnieszkę i Panią Izę. Dzieci chętne zgłaszały się do konkursu, który polegał na zadaniu trzech pytań dotyczących plakatów i informacji tam zawartych.

Uczniowie zgłaszali swoje kandydatury i jednocześnie zdobywali punkty na szkolną Ligę Konkursową.