23 kwietnia odbył się Dzień Języka Angielskiego dla klas 1-4, który obfitował w wiele nagród!

Każda klasa miała za zadanie reprezentować jedną z czterech części Zjednoczonego Królestwa:

- Klasy pierwsze ubrały się w kolory Walii,
- Klasy drugie zaprezentowały kolory Szkocji,
- Klasy trzecie nosiły biało-czerwone kolory flagi Anglii,
- Klasy czwarte prezentowały Irlandię Północną.

Za zaangażowanie wszystkie klasy otrzymały punkty na szkolnej tablicy świetlicowej.

Ale to nie wszystko! Poprzez konkursy pisemne sprawdzające kompetencje językowe naszych uczniów, klasy pierwsze wyłoniły mistrzów słownictwa, klasy drugie mistrzów budowania zdań, klasy trzecie mistrzów rozumienia ze słuchu, a klasy czwarte mistrzów gramatyki! Frekwencja w konkursach była tak duża, że prawie każdy zdobył punkty w Szkolnej Lidze Konkursowej, a zwycięzcy na podium otrzymali dyplomy i drobne nagrody.

To jeszcze nie koniec! Wszystkie klasy wzięły udział w quizie wiedzy o krajach anglojęzycznych, w którym sprawdzana była nie tylko wiedza teoretyczna, ale i praktyczna. Wśród pytań było nawet kilka, które wymagały wskazania krajów anglojęzycznych na mapie świata. Wszystkie klasy poradziły sobie świetnie! Dlatego każda z nich otrzymała drobne, typowe dla Anglii upominki.

To był wspaniały dzień pełen pozytywnych emocji. Z niecierpliwością czekamy na to, co przyniesie kolejna, przyszłoroczna edycja.